Укрнафта цьогоріч сплатила 5 мільярдів ренти за користування надрами

Укрнафта цьогоріч сплатила 5 мільярдів ренти за користування надрами

Укрінформ
ПАТ "Укрнафта" у період із січня по серпень 2018 року сплатила 5 млрд грн рентної плати за видобуток нафти, газу та конденсату до бюджетів усіх рівнів. 

Про це інформує прес-служба Укрнафти.

"З початку цього року рентна плата компанії до бюджетів усіх рівнів склала 5 млрд грн, з яких 249,1 млн грн надійшло до місцевих скарбниць", - йдеться у повідомленні.

За серпень Укрнафта сплатила до державного та місцевих бюджетів різних рівнів 694,5 млн грн рентної плати, з них 34,7 млн грн надійшли до місцевих бюджетів різних рівнів.

Найбільші відрахування від рентної плати, як і в попередні місяці, надійшли до громад Сумської, Івано-Франківської та Полтавської областей.

Читайте також: Коболєв: Єврокомісія заявила про відсутність в Україні ринку газу для населення

За останніми оцінками, в 2018 році Укрнафта сплатить близько 6,4 млрд грн ренти, а, отже, до бюджетів областей, районів та громад надійде біля 320 млн грн доходів від рентних платежів.

Як повідомлялося, принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% - до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовуються в районні бюджети, а 3% - до бюджетів міст обласного значення, бюджетів об'єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-