У Нацкомісії пояснили як має регулюватися державою ринок криптовалют

У Нацкомісії пояснили як має регулюватися державою ринок криптовалют

Укрінформ
Ринок криптовалют має регулюватися з боку держави, тільки якщо йдеться про фінансовий моніторинг і оподаткування і тільки при конвертації криптовалют у фіатні гроші.

Про це заявив член Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку Максим Лібанов під час Ukrainian Financial Forum 2018, який проходить в Одесі 20-21 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Є два види операцій, які підпадають під регулювання. Це питання фінансового моніторингу. І питання оподаткування також", - сказав Лібанов.

При цьому, відзначив член НКЦПФР, в Україні для цього є Держфінмоніторинг із покладеними на нього функціями здійснення фінансового моніторингу і контролю. А також підпорядкована Міністерству фінансів Державна фіскальна служба, яка, згідно зі своїми повноваженнями, забезпечує і контролює процес декларування і сплати податків; у контексті криптовалют, це має відбуватися щодо доходу, отриманого від операцій з цим фінансовим ресурсом.

Він також припустив, що до процесу регулювання криптовалют може долучитися НКЦПФР, яка може ліцензувати криптобіржі і криптообмінники.

Проте, на думку Лібанова, регулювання має відбуватися тільки в перелічених точках.

"Регулюватися повинні тільки ті операції, які передбачають конвертацію криптоактивів у фіатні гроші і навпаки", - підкреслив він.

Читайте також: Ринок криптовалют минулого тижня просів на 10-20% - експерти

Як повідомлялося, у вересні до Верховної Ради був внесений законопроект про класифікацію цифрових активів. У рамках законодавчої ініціативи вводиться поняття токена і криптовалюти. На операції з криптовалютою вводиться податок у розмірі 5%, який стягуватиметься при конвертації активу у фіат, а самі операції з криптоактивами не регулюватимуться державою на етапах обміну їх один на одний. Під контроль потраплятиме тільки конвертація активів у фіат.

Фіатні гроші (англ. Fiat Money, відомі також як декретні гроші) - валюта, яку уряд оголосив як законний засіб платежу, попри те, що вона не має жодної внутрішньої вартості і не забезпечена резервами.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-