Україна та ЄС підписали угоду про мільярдну фіндопомогу

Україна та ЄС підписали угоду про мільярдну фіндопомогу

Фото
Укрінформ
Україна та ЄС підписали Меморандум та Кредитну угоду щодо отримання нашою країною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі 1 мільярд євро.

У присутності Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана свої підписи під документами поставили в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова, голова правління НБУ Яків Смолій та віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс.

«Хочу висловити вдячність за оперативність та конструктивність європейської сторони у запровадженні нової програми макрофінансової допомоги ЄС для України», - зазначила в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова.

За її словами, надана в рамках трьох попередніх програм макрофінансова допомога ЄС на суму 2,81 млрд євро мала як стабілізуючий ефект для фінансової системи держави, так і стала засобом інтенсифікації реформ в Україні, а підписання сьогодні Меморандуму про взаєморозуміння та Кредитної угоди є надзвичайно важливим кроком для підтримання макроекономічної стабільності.

Транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей будуть розподілені рівномірно, по 500 млн євро кожний. При цьому очікується, що перший транш надійде в Україну восени цього року після завершення сторонами внутрішніх процедур, необхідних для набрання чинності підписаних документів, та виконання Україною умов надання першого траншу.

Другий транш має надійти навесні 2019 року за результатами оцінки виконання Україною заходів з реформування відповідних секторів реалізації державної політики.

Найближчим часом Міністерство фінансів спільно з Міністерством закордонних справ внесе пропозицію Президентові України щодо необхідності невідкладного подання на розгляд Верховної Ради проекту Закону про ратифікацію цих міжнародних договорів.

Читайте також: Україна та ЄС починають нову програму макрофінансової допомоги на 1 мільярд євро

У рамках співробітництва між Україною та Європейським Союзом, сторонами у 2014 – 2017 роках було реалізовано три програми макрофінансової (кредитної) допомоги Європейського Союзу. За результатами проведення відповідного комплексу заходів, Україна отримала 2,81 млрд євро: 1,360 млрд євро у 2014 році; 850 млн євро у 2015 році та 600 млн євро у 2017 році. Серед умов надання траншів — належне урядування та боротьба з корупцією, ефективне управління державними фінансами, приватизація та реформа управління державними підприємствами, корпоративне управління в державних банках та банківський нагляд, реформа енергетичного сектору, системи охорони здоров’я і соціального захисту.

Фото з сайту Президента

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-