Україна та ЄС починають нову програму макрофінансової допомоги на 1 мільярд євро

Україна та ЄС починають нову програму макрофінансової допомоги на 1 мільярд євро

Укрінформ
Україна та Європейський Союз започатковують нову, четверту за рахунком, програму макрофінансової допомоги Україні обсягом 1 млрд євро. 

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом, повідомляє Урядовий портал.

«Ми відчуваємо підтримку. Для нас надзвичайно важлива реалізація завдань Угоди про асоціацію з ЄС. Ми продовжуємо структурні зміни, які також дозволяють наблизитися до стандартів ЄС», - сказав Гройсман.

Глава уряду наголосив, що Україна вважає виконання Угоди про асоціацію з ЄС ключовим орієнтиром змін у державі і продовжує реформи, які дозволять наблизитися до стандартів Євросоюзу в усіх сферах життя.

«Я радий бути в Києві і обговорити нашу спільну роботу, наші кроки щодо поглиблення співпраці. Ми підписуємо сьогодні угоду (про макрофінансову допомогу), і хотів би підкреслити, що Україна демонструє великий прогрес на шляху реформ», - зазначив зі свого боку Валдіс Домбровскіс.

Сторони наголосили, що програма макрофінансової допомоги – це складова політики співробітництва. «Ми раді зростанню торгівлі з ЄС, відкриті для інвестицій і відзначаємо інтерес до України. Для нас завдання – забезпечити нормальний інвестиційний клімат і ведення підприємництва, аби кожна інвестиція була захищена і успішна» - додав Гройсман.

Читайте також: ІТ-сектор посідає третє місце в експорті України — Президент

Зазначається, що Домбровскіс перебуває в Україні з метою підписання Меморандуму про взаєморозуміння за четвертою програмою надання макрофінансової допомоги Україні обсягом 1 млрд євро. Ідея програми активно опрацьовувалася під час візиту Гройсмана до Брюсселя у травні 2018 року. А законодавче рішення Європарламенту та Ради ЄС про надання допомоги було підписано в липні поточного року.

Меморандум про взаєморозуміння щодо макрофінансової допомоги визначає перелік заходів з реалізації структурних реформ в управлінні державними фінансами. Йдеться також про належне урядування та боротьбу з корупцією, секторальні реформи, соціальну політику та менеджмент в державних компаніях.

Фото: сайт КМУ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-