Зараз слушна нагода почати арешт труб Газпрому - експерт

Зараз слушна нагода почати арешт труб Газпрому - експерт

Укрінформ
Рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між "Нафтогазом Україна" і російським "Газпромом" є чинником, який блокує Nord Stream 2.

Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив експерт Михайло Гончар.

"Рішення Стокгольмського арбітражу – це теж чинник, який блокує "Північний потік-2". Створення фінансових турбулентностей довкола "Газпрому" відлякує партнерів по його "потоках", - пояснив експерт.

Він також висловив думку, що "Нафтогаз" міг би вдатися до більш жорстких дій. "Зараз якраз слушна нагода почати арешт трубної продукції, що сконцентрована для будівництва трубопроводу в чотирьох балтійських портах: два в Фінляндії, один у Швеції, один у Німеччині. Арешт трубної продукції міг би відбуватися під компенсацію по Стокгольму. І тоді "Газпром" стає перед дилемою: або сплачувати й отримати можливість добудови Північного потоку – або не сплачувати, і тоді Північний потік-2 зупиняється", - зазначив Гончар.

Експерт також вважає, що Німеччина могла б вийти з цього становища з "Північним потоком-2", відклавши проект.

"Звичайно, ще один важливий момент: Німеччина може вийти з цього некрасивого становища з "Північним потоком-2", зберігши обличчя, тому що їй закидають її союзники, що ви маєте справу з країною, яка тотально порушила всі міжнародні правила, яка порушує права людей, є українські бранці Кремля, потрібно менше мати справ з різними брудними клептократіями. Тому може бути формула відкладеного в часі проекту. Ми вам, Росії, не говоримо "ні", але зараз не на часі, давайте заповнимо спочатку потужності української ГТС, там є надлишкові потужності, а коли заповнимо їх, тоді й повернемося до теми "Північного потоку-2", а поки що відкладаємо на невизначений термін", - пояснив Гончар.

Як повідомлялося, у лютому Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" і зобов'язав "Газпром" виплатити українській компанії 4,63 млрд доларів за недопостачання погоджених обсягів газу за транзитним контрактом. З урахуванням рішення за іншим спором "Газпром" має виплатити "Нафтогазу" 2,56 мільярда доларів.

Читайте також: Сіярто заявляє про подвійні стандарти Єврокомісії щодо Nord Stream 2

Однак "Газпром" не виконує рішення, тому "Нафтогаз" ініціював примусове його виконання, звертаючись із позовами у суди в Європі, аби арештувати активи російської компанії.

Згодом, зокрема, Окружний суд Амстердама постановив заарештувати за позовом Нафтогазу акції оператора газопроводу "Блакитний потік" Blue Stream Pipeline Company B. V., які належать "Газпрому".

Тим часом Німеччина дозволила будівництво на своїй території "Північного потоку-2", яким газ постачатиметься з Росії до ФРН дном Балтійського моря, оминаючи традиційний транзитний маршрут через Україну.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-