Держрезерв та Центренерго узгодили схему погашення боргу на понад 85 мільйонів

Держрезерв та Центренерго узгодили схему погашення боргу на понад 85 мільйонів

Укрінформ
Державне агентство резерву України та ПАТ «Центренерго» підписали мирові угоди, що передбачають схему погашення заборгованості енергогенеруючої компанії на суму понад 85,5 мільйона гривень.

Про це повідомляє прес-служба Держрезерву з посиланням на голову відомства Вадима Мосійчука.

"Державне агентство резерву України та ПАТ «Центренерго» підписали низку Мирових угод, що передбачають схему погашення заборгованості Центренерго перед Держрезервом на загальну суму понад 85,5 млн грн", - ідеться в повідомленні. 

За словами Мосійчука, всі взаємовідносини Центренерго та Держрезерву щодо виплати згадуваної суми погоджені судом. 

«Мирові угоди вигідні для обох сторін. Держрезерв є, наразі, найбільшим кредитором Центренерго. А в рамках проведення активної претензійно-позивної роботи Держрезерву зі своїми боржниками підписання Мирових угод є гарним рішенням. Більш того, це рішення  допоможе швидше підготувати Центренерго  до великої приватизації, що планується розпочати вже цієї осені»,-  наголосив керівник відомства.

Як повідомив Мосійчук, умови мирових угоди, зокрема, передбачають поетапні виплати всієї суми заборгованості за різними договорами тимчасового користування. Термін виплат варіюється від 12 до 48 місяців.

Читайте також: Держрезерв повідомив про рекордні закупівлі матеріальних цінностей

У Держрезерві нагадують, що мирові угоди стосуються погашення заборгованості Центренерго за використані ним енергоносії, які він брав у Держрезерву у тимчасове користування, та які, зрештою, так і не були повернуті. Зокрема, мова йде про період кінця дев'яностих років. Саме тоді Держрезерв надавав Центренерго у тимчасове користування природний газ, мазут та вугілля. У 2005, 2011, 2012 та 2013 роках Держрезервом було виграно судові справи у Центренерго. Однак через тривалу судову тяганину у справі про банкрутство Центренерго не мало можливості  виконувати ці судові рішення. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-