Введення нових будівельних норм призупинили, Зубко заявляє про

Введення нових будівельних норм призупинили, Зубко заявляє про "судову атаку"

Укрінформ
Окружний адмінсуд Києва призупинив вступ у дію нових державних будівельних норм (ДБН) з 1 вересня 2018 року.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, повідомляє Мінрегіон.

"Мінрегіон впроваджує європейські державні будівельні норми. Ми розуміли, що це не просто, і опір буде. Сьогодні це стало очевидним. З 1 вересня вступає в дію наш новий ДБН "Планування і забудова територій", який забезпечує безпечний і комфортний життєвий простір. Сьогодні ми отримали ухвалу окружного адміністративного суду Києва, який задовольнив позов ландшафтної компанії про призупинення дії наказу Мінрегіону "Про затвердження ДБН Б.2.2-12:2018 "Планування і забудова територій", - заявив Зубко.

Читайте також: Без вікон, але з природнім світлом - Мінрегіон пропонує світловоди

За його словами, ДБНи розроблялися з одною метою – забезпечити безпеку і комфорт громадян, усунути всі ті недоліки, які існували ще з радянських часів. Зубко підкреслив, що ДБН щодо планування і забудови територій не переглядався з 2002 року.

"Ми посилили норми з безбар’єрності та доступності, посилили умови безпеки громадян, передбачили обов’язковість будівництва дитсадків та шкіл; вдосконалили систему дорожнього руху; упорядкували паркування. Та ще багато всього, що вже на стадії планування та проектування має забезпечити комфортне проживання для людей", — заявив віце-прем’єр-міністр.

При цьому він зазначив, що після опублікування 23 квітня 2018 року наказу Мінрегіону про затвердження ДБН для всіх зацікавлених сторін було 90 днів, протягом яких вони мали можливість отримати необхідні роз’яснення, процедурно підготуватись до набрання чинності.

"Мотиви судової атаки на нас – відтермінувати вступ в дію нового ДБН, відтермінувати запровадження європейських норм безпечного і комфортного життя", - заявив Зубко.

За його словами, суд застосував спрощене провадження, провівши засідання у закритому режимі, що не дало можливості відстояти позицію Мінрегіону, розробників ДБН та громадськості.

У зв'язку з цим глава Мінрегіону заявив, що підготовлено подання до суду про проведення розгляду справи відкрито й прозоро. Крім того, підготовлено клопотання щодо скасування рішення про призупинення дії наказу щодо ДБН.

Читайте також: Нові будівельні норми покращать стан тепломереж - Мінрегіон

"Ми розуміємо, що це не остання спроба зупинити реформу з боку тих, хто має на меті тільки прибуток, а не хоче будувати за цивілізованими європейськими нормами і стандартами. Ми розраховуємо на підтримку з боку всіх активних і небайдужих громадян, експертів, журналістів", - наголосив Зубко.

Як повідомлялося, згідно з новими ДБН "Планування і забудова територій", розробленими Мінрегіоном, запроваджуються, зокрема, нові лінії обмеження висотності ("блакитні лінії"), забудови в зелених зонах ("зелені лінії"), обмеження забудови безпеки евакуації ("жовті лінії"), обмеження щільності та поверховості.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-