Без вікон, але з природнім світлом - Мінрегіон пропонує світловоди

Без вікон, але з природнім світлом - Мінрегіон пропонує світловоди

Укрінформ
Мінрегіон у новому проекті ДБН В.2.5-28:201Х пропонує ввести норму щодо можливості використання світловодів для природного освітлення приміщень, де немає можливості забезпечити таке освітлення завдяки вікнам.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Технології такого природного освітлення почали застосовуватися ще в Давньому Єгипті. Тисячі років назад саме єгиптяни винайшли, як проводити світло у піраміди та інші споруди за допомогою світловідбиваючих матеріалів. Вже потім, аналогічні технології почали використовуватися у військових для освітлення будівель спецпризначення. Зараз світловоди широко використовуються закордоном і для іншого призначення, де не можна забезпечити природне освітлення звичайними вікнами. Це стосується багатьох виробничих підприємств і навіть учбових класів. На побутовому рівні такі технології також використовуються, що дозволяє скоротити використання електроенергії для освітлення приміщень до мінімуму. Крім того, природне сонячне світло краще за електричне - воно корисне для зору, підвищує настрій та працездатність і навіть візуально збільшує простір», - сказав він.

Згідно з новим ДБН, для освітлення природним світлом приміщень, що не мають зовнішніх огороджень, а також зон приміщень, віддалених від світлопрорізів, рекомендується застосовувати світловоди. Їх можна проектувати у приміщеннях, де немає можливості забезпечити належний рівень природного освітлення іншим способом, відсутнє денне освітлення, а проектування вікон неможливе, є значна недостатність денного світла або немає можливості провести електрику і при енергозберігаючому та іншому будівництві.

Конструкції деяких світловодів дозволяють не тільки передавати світло, а й накопичувати його протягом світлового дня для використання у вечірні проміжки часу.

Згідно з новим ДБН, застосування таких систем можливе для бокового, або для верхнього освітлення залежно від розташування вихідних отворів світловодів.

Оновлений ДБН буде затверджений найближчим часом.

Читайте також: Зубко розповів, скільки будинків скористаються послугами Фонду енергоефективності

Державні будівельні норми (ДБН) - обов'язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-