Субвенція на розвиток громад має залишитися у бюджеті - Рахункова палата

Субвенція на розвиток громад має залишитися у бюджеті - Рахункова палата

Ексклюзив
Укрінформ
Рахункова палата рекомендує зберегти субвенцію на соціально-економічний розвиток територіальних громад у Державному бюджеті на 2019 рік.

Про це повідомив кореспондентові Укрінформу заступник голови Рахункової палати Андрій Майснер.

"Виконуючи свої повноваження, Рахункова палата провела у 8 областях України державний аудит використання у 2017 році субвенції на соціально-економічний розвиток та виявила ознаки неефективного використання бюджетних коштів", - сказав він.

За його словами, торік обсяг субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів становив понад 6,2 млрд грн.

Аудитори Рахункової палати перевірили ефективність витрачання бюджетних коштів у тих областях, куди спрямовувалися найбільші обсяги субвенції.

"У більшості перевірених областей нами встановлені кричущі факти зловживань бюджетними коштами з ознаками кримінальних злочинів — як нецільового використання, так і завдання матеріальної шкоди та збитків державі. Результати перевірки відображені у звіті, затвердженому Рахунковою палатою. Усі зібрані матеріали та докази щодо фактів зловживань та персонально порушників будуть направлені в правоохоронні органи - НАБУ, ГПУ - для належного реагування. Оскільки в окремих випадках у діях місцевих чиновників прослідковуються злочини з ознаками корупційної діяльності", - зазначив Майснер.

За даними заступника голови Рахункової палати, у Міністерстві фінансів наразі схиляються до думки відмовитися від державних субвенцій на соціально-економічний розвиток територіальних громад у бюджеті-2019 року.

Читайте також: Рахункова палата знайшла порушення на 150 мільйонів у двох областях

"Але це неприпустимо. Адже зловживання з бюджетними інструментами не означають, що вони в результаті є неприйнятними для застосування. Субвенція - дієвий фінансовий інструмент для додаткової підтримки регіонального розвитку, про підвищення дієвості якого у комітетах Верховної Ради постійно йдуть фахові дискусії. Сьогодні народні депутати та Рахункова палата порушують питання про неналежне виконання Мінфіном як розпорядником бюджетних коштів своїх повноважень з планування, організації та контролю за виконанням бюджету в частині субвенції на соціально-економічний розвиток територіальних громад. Хоча законодавство, зокрема Бюджетний кодекс, передбачають чіткі механізми реалізації цих повноважень", - додав він.

Укрінформ готує коментар Міністерства фінансів з приводу зазначеної теми.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-