Рівень тіньової економіки в Україні зменшився на 4% - МЕРТ

Рівень тіньової економіки в Україні зменшився на 4% - МЕРТ

Укрінформ
У першому кварталі 2018 року рівень тіньової економіки становив 33% від офіційного валового внутрішнього продукту, що на 4 відсоткових пункти менше порівняно з першим кварталом торік.

Про це йдеться у звіті, який підготував департамент економічної стратегії та макроекономічного прогнозування, повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

"За розрахунками Мінекономрозвитку в І кварталі 2018 року рівень тіньової економіки склав 33% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пункти менше порівняно з аналогічним періодом 2017 року", - йдеться у повідомленні.

У МЕРТ зазначають, що детінізація економіки стала можливою завдяки збереженню макроекономічної стабільності та позитивних економічних тенденцій в умовах реалізації політики, спрямованої на розширення внутрішнього попиту, чому сприяло, у тому числі, підвищення доходів населення. Також важлива роль належала зміцненню інвестиційної складової економічного зростання в умовах продовження процесів реформування економіки, збереження високого рівня ділової активності бізнесу.

Читайте також: Миколаївський суднобудівний виставили на продаж за 1,8 мільярда

Водночас динаміка детінізації стримується невирішеними проблемами. Це, зокрема, значні виклики стабільності фінансової системи країни та наявність не підконтрольних владі територій, що утворилися внаслідок військової агресії на території країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-