Україна і ОАЕ нарощуватимуть обсяги двосторонньої аграрної торгівлі - перемовини

Україна і ОАЕ нарощуватимуть обсяги двосторонньої аграрної торгівлі - перемовини

Укрінформ
Україна і Об'єднані Арабські Емірати зацікавлені у поглибленні торгово-економічних відносин в АПК та у розвитку нових спільних проектів.

Про це йшлось під час зустрічі заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої і заступника голови Еміратської частини Міжурядової комісії, заступника міністра закордонних справ і міжнародного співробітництва Мохаммеда Шарафа, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«За результатами 2017 року товарообіг аграрними та харчовими товарами між Україною та ОАЕ склав $180 млн, з яких $170 млн припадає саме на експорт українських продуктів. Ми раді відмітити позитивну динаміку в розвитку наших торговельних відносин та продовжуватимемо нашу активну співпрацю з колегами з ОАЕ для того, щоб обсяги двосторонньої торгівлі зростали і надалі. При цьому, ми вбачаємо значний потенціал у реалізації двосторонніх проектів в АПК, від зеленої енергетики та зрошування до логістики й інфраструктури», - зазначила Трофімцева.

Вона додала, що важливим завданням у торговій площині є диверсифікація товарної структури як українського експорту до ОАЕ, так і нашого імпорту з цієї країни. 

«Серед товарних груп, які можуть в більших обсягах експортуватись на ринок ОАЕ, є мед, кондитерські вироби та вироби з шоколаду, м'ясо та субпродукти, овочі та фрукти, бобові та вироби з них, весь спектр органічних продуктів та багато інших", - зауважила Трофімцева.

Мохаммед Шараф у свою чергу додав, що ОАЕ дійсно бачать в Україні дуже сильного гравця на світових аграрних та харчових ринках і цінують нашу країну як надійного партнера, який може ефективно та на основі довгострокових взаємовигідних відносин бути важливою складовою забезпечення продовольчої безпеки ОАЕ.

Читайте також: Українським фермерам під вирощування сої без ГМО нададуть пільгове кредитування

Восени поточного року, за словами Ольги Трофімцевої, очікується візит міністра з питань зміни клімату та захисту навколишнього середовища ОАЕ Тані Ахмед Аль Зеюді. В рамках його приїзду планується підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством з питань зміни клімату та захисту навколишнього середовища Об'єднаних Арабських Еміратів у сфері сільського господарства та продовольства. Мета якого - сприяння активізації двостороннього торговельно-економічно та інвестиційного співробітництва в агросфері.

Експорт українських аграрних товарів до ОАЕ становив $170,2 млн у 2017 році. Ключові товари: олія - $57,8 млн, яйця пташині - $30,1 млн, насіння масляничних культур - $28,9 млн, м'ясо та субпродукти з нього - $19,1 млн, зернові злаки - $9,7 млн, овочі - $3,6 млн, цукор - $2,2 млн. Імпорт становив майже $10 млн: чай та кава - $9,1 млн, тютюн - $0,5 млн, ефірні масла - $0,3 млн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-