В аеропорту Одеси почали будувати злітно-посадкову смугу

В аеропорту Одеси почали будувати злітно-посадкову смугу

Укрінформ
Фахівці компанії "Автомагістраль-Південь" приступили до спорудження злітно-посадкової смуги (ЗПС) міжнародного аеропорту "Одеса".

Про це повідомила у бесіді з кореспондентом Укрінформу речниця компанії "Автомагістраль-Південь" Наталя Швець, пославшись на керівника дільниці Сергія Гарбуза.

"Наші будівельники тісно взаємодіють із групою технічної підтримки американської компанії "Gomaco", що виконала замовлення на поставку комплексу Gomaco GP4 - комплексу машин, до складу якого входять бетоноукладач, що дозволяє укладати проектну ширину 7,5 м. бетону за один прохід, а також система автоматичного занурення арматурних стержнів і механізм фінішер, що наводить текстуру та розподіляє плівкоутворювальну рідину для захисту від випаровування води", - зазначила Швець.

За її словами, приступаючи до реалізації проекту, будівельники встановили два потужні італійські бетонні заводи, які обслуговуватимуть об'єкт, й одну грунтозмішувальну установку.

Читайте також: Омелян розповів як українські порти ставатимуть прозорішими та ефективнішими

Залучених виробничих потужностей цілком достатньо для облаштування конструктиву майбутньої ЗПС, вважає Гарбуз. Оскільки вже виконані земляні роботи й укладені шари основи смуги на ділянці 1 кілометр 300 метрів із синтетичної решітки з подальшою стабілізацією її двома 10-сантиметровими шарами щебню. Також укладено піщано-цементний шар завтовшки 15 сантиметрів і шар з «худого» бетону товщиною 30 сантиметрів. Загальна товщина конструктиву ЗПС проектної твердості складе 1 метр 5 сантиметрів.

При спорудженні сучасної ЗПС довжиною 2800 метрів буде зведено також рульові доріжки, зливову каналізацію, ставок-накопичувач та очисні споруди, встановлено модерне навігаційне обладнання, що забезпечить посадку авіалайнерів навіть за умов поганої видимості.

Замовником будівництва ЗПС є державне підприємство «Дирекція з будівництва Міжнародного аеропорту Одеса», а генпідрядником з реалізації проекту - ТОВ «Спецрембуд».

Як повідомлялося, на будівництво ЗПС міжнародного аеропорту «Одеса» урядом України було спрямовано 18 липня 253 мільйони гривень.

Введення в експлуатацію нової ЗПС дозволить приймати більш важкі типи повітряних суден, включаючи Boeing-767, що сприятиме збільшенню пасажиропотоку вдвічі. Несуча спроможність нової смуги буде майже в 2 рази більша за існуючу (класифікаційне число спроможності покриття (PCN) нової смуги 64 проти 35 – існуючої). Також у рамках проекту планується встановити світлосигнальне, радіонавігаційне та метеорологічне обладнання для сертифікованого заходу на посадку за категорією III-а (ІКАО) (існуюча смуга сертифікована по категорії І (ІКАО).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-