Експерти розповіли, які країни найбільше купують українські кавуни та дині

Експерти розповіли, які країни найбільше купують українські кавуни та дині

Укрінформ
Експорт українських кавунів та динь за 7 місяців поточного року знизився на 28% через складність виходу на ринок ЄС.

Про це повідомляють в аналітичному відділі Ради з питань експорту продовольства (UFEB).

"На 28% знизився експорт динь, кавунів та папаї у січні-липні 2018 року у порівнянні з показником за аналогічний період минулого року (7 тис. т у 2018 проти 9,7 тис. т у 2017 році)", - йдеться у повідомленні.

Головними покупцями у минулому році виступали країни найближчого зарубіжжя: Білорусія - 39,8% (3,8 тис. т), Польща – 20,3% (1,9 тис. т), Латвія – 13,5% (1,3 тис. т), Литва – 11,8% (1,1 тис. т), Естонія – 10,6% (1,03 тис. т).  У поточному експортна географія суттєво не змінилась, українські кавуни та дині купують Білорусь – 29,3%,  Литва – 26,5%, Латвія – 20,9%.

Читайте також: На Херсонщині цьогоріч лідерами за врожайністю будуть морква й помідори - фермер

Зниження експорту у поточному році викликане складністю виходу на ринок ЄС – головного споживача кавунів та динь. Цей ринок є досить важливим для ряду експортерів, і конкуренція на ньому висока. Україна займає 55 місце серед експортерів цих баштанних культур, а головними гравцями на світовому ринку є Іспанія, Мексика, Нідерланди та США, зазначають експерти.

«Імпортні поставки ж за січень-липень поточного року становили лише 552 тони (598 тонн у січні-липні минулого року). Піковими періодами імпортних постачань визначаються осінні місяці – вересень-жовтень, так як внутрішній попит є високим, а вітчизняна пропозиція її не задовольняє.  У минулому році основними постачальниками виступали Бразилія – 28,2%, Республіка Молдова – 22,3% та Узбекистан – 17,7%. За сім місяців поточного року головними імпортерами виступають: Туреччина – 27,7%, Бразилія – 24,6% та Узбекистан – 22,4%, згідно з даними ДМС», - коментують в аналітичному відділі UFEB.

Розглядаючи динаміку ціни у поточному році можна відзначити її незначне зростання у сегменті кавунів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (на 1,1 грн/кг). Ціна ж на диню знизилась на 4,5 грн/кг.

«Подорожчання у минулому році пояснюється посушливими погодними умовами, що знизило загальний обсяг врожайності і підвищило ціни на них. У цьому ж році ситуація більш сприятлива для виробників, врожайність за очікуваннями зросте на 5-7% у порівнянні з минулим роком, що і стримує ціни», - деталізує експерт з аналітики UFEB.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-