На Херсонщині цьогоріч лідерами за врожайністю будуть морква й помідори - фермер

На Херсонщині цьогоріч лідерами за врожайністю будуть морква й помідори - фермер

Укрінформ
На Херсонщині 2018 рік стане за врожайністю овочевих культур, найвірогідніше, "морквяним" і "помідорним" - після "перцевого" і "цибульного" 2017-го.

Про це у розмові з кореспондентом Укрінформу розповів засновник і директор фермерського господарства "Панарін-Агро" з Бериславського району Херсонщини Леонід Панарін.

"Минулий рік був (на Херсонщині - ред.) "перцевий" і "цибульний" рік. А в цьому році, як я бачу, напевно буде рік "морквяний" і "помідорний", - розповів Панарін.

За його словами, і цибуля, і перець через шкідників та спеку не дадуть у 2018 році в області того врожаю, що в 2017-му.

Як повідомив фермер, торік на землях господарства "Панарін-Агро" та господарства "Лідер-Агрі", власником якого є його компаньйон Гамлет Овсепян, врожайність перцю становила 80 тонн з гектара. Але цього року ситуація інша. "Якщо десь на тонн 50 вийдемо з гектара, то це буде для цього року дуже добре", - зазначив Панарін.

Не краща ситуація у 2018 році і по цибулі. Торік фермерські господарства "Панарін-Агро" та "Лідер-Агрі", як розповів Панарін, отримали найвищу в Україні врожайність цибулі - по 126 тонн з гектара. Але цього року, каже він цибуля у людей погоріла.

"У нас по Херсонській області я багатьох фермерів знаю, які мали площі (цибулі - ред.) від 30 до 100 гектарів, то погоріли. Шкода людей, скільки праці туди вклали, не рахуючи грошей, а погоріли поля", - розповів керівник ФГ "Панарін-Агро".

Читайте також: У Мінагро повідомили розмір штрафів при оборудках з органічною продукцією

Разом з тим, у 2018 році, зазначив Панарін, слід очікувати хорошого як для цього несприятливого року врожаю моркви та помідорів. Навіть попри те, що з посівами моркви теж були проблеми. "Цього року були випадки, коли люди пересівали моркву по два рази. Але морква - це коренеплод, він трохи не так стресує. І її врожай буде цього року десь на рівні 70 - 80 тонн з гектара. А щодо помідорів, то я знаю багатьох фермерів, в яких великі площі (томатів - ред.) під комбайн, то в них нормальний врожай - десь під 100 - 120 тонн з гектара", - повідомив Панарін.

Як зазначив фермер, за його інформацією, така ситуація щодо даних овочевих культур стосується не лише Херсонщини, але й сусідньої Миколаївської області, а також частин Одеської та Запорізької областей.

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині у Бериславському районі місцеві фермерські господарства "Панарін-Агро" та "Лідер-Агрі" встановили Національний рекорд України у номінації "Найбільша площа вирощування солодкого перцю в Україні". Досягнення було офіційно зафіксовано в Книзі рекордів України на полі із солодким перцем площею 79 гектарів 15 серпня 2018 року, під час проведення на землях фермерських господарств "Панарін-Агро" та "Лідер-Агрі" Дня поля за участі представників з багатьох регіонів України та зарубіжжя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-