Мінфін звітуватиме про діяльність державних банків

Мінфін звітуватиме про діяльність державних банків

Укрінформ
Міністерство фінансів України з грудня розпочинає регулярне звітування про основні показники діяльності державних банків, виконання індивідуальних стратегій, а також про роботу з портфелями проблемних активів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства.

"За ініціативою в. о. міністра фінансів Оксани Маркарової Міністерство розпочинає регулярне і детальне звітування про основні показники діяльності банків, стан практичного впровадження ними "Засад стратегічного реформування державного банківського сектора", виконання індивідуальних стратегій, а також про роботу з портфелями проблемних активів", - ідеться в повідомленні.

Необхідність такого звітування у Мінфіні пояснюють тим, що державні банки та банки з державною часткою становлять понад 50% банківського ринку, на їх капіталізацію за роки незалежності було спрямовано близько 250 млрд грн (з них 155,4 млрд грн - АТ КБ "ПРИВАТБАНК"). "Їхня діяльність, окрім комерційної важливості для держави, становить великий суспільний інтерес", - зауважують у Міністерстві. 

Читайте також: У ДФС заявляють, що контрабанда лісу в липні зменшилася втричі

Це звітування спочатку відбуватиметься у вигляді квартальних і піврічних звітів на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів, а згодом - в окремому розділі буде зібрано усю інформацію про функціонування державного банківського сектора: поточні звіти в стилі bank at a glance, стратегії і звіти про процес їх реалізації, результати роботи з проблемними активами (NPLs), включаючи реалізовані реструктуризації, а також актуалізовану інформацію по судовим процесам та зверненням до правоохоронних органів. Усі дані будуть подані як в агрегованому вигляді, так і по кожному з чотирьох державних банків окремо.

Протягом найближчих тижнів Мінфін разом з НБУ та банками буде опрацьовувати формат розкриття інформації з урахуванням вимог чинного законодавства, зокрема, банківської таємниці.

До 1 вересня буде оприлюднено формат нової звітності, а 1 листопада вийде перший розширений звіт.

Як відомо, станом на 1 липня 2018 року в Україні функціонують чотири банки з державною  часткою власності: АТ "Укрексімбанк", АТ "Ощадбанк", ПАТ КБ "Приватбанк" та АБ "Укргазбанк".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-