В

В "Укоопспілці" виявили мільйонні схеми з виведення грошей за кордон

Укрінформ
АБ «Укоопспілка» у 2013 році видав кредит юридичній особі в сумі 1,21 млн доларів США, а також службовою особою відокремленого підрозділу банку було проведено кредитування юридичної особи в сумі 4,3 млн грн без оформлення належних документів.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«Оціночна вартість активів АБ «Укоопспілка» виявилась майже у 20 разів нижчою, ніж балансова вартість на момент введення тимчасової адміністрації. Тобто, «на папері» у бухгалтерських документах фігурувала цифра у 597,21 млн грн, а суб'єкти оціночної діяльності оцінили активи у 33,36 млн грн», - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Фонд гарантування пустить з молотка майно 22 банків

Уповноважена особа Фонду гарантування виявила, що, в тому числі, такий стан речей був наслідком видачі кредитів без належного оформлення та забезпечення. Так, у 2013 році банком видано кредит юридичній особі в сумі 1,21 млн доларів США. Кредит не погашено, а кошти юридичною особою виведено за кордон. Банку нанесено збитків на суму 1,35 млн доларів США. Також у 2013 році службовою особою відокремленого підрозділу банку проведено кредитування юридичної особи в сумі 4,3 млн грн без оформлення належних документів. В результаті банку заподіяно збитків на суму 4,3 млн грн. За вказаними фактами порушено кримінальні провадження здійснюється досудове розслідування.

Портфель кредитів виданих банком юридичним особам був оцінений у 5,16 млн грн, що у 36 разів менше від балансової вартості «на папері» (185,79 млн грн), а відповідне співвідношення щодо кредитного портфелю фізичних осіб становить 1:11, відповідно 1,55 млн грн та 17,57 млн грн. Цінні папери, які обліковувались на балансі банку на суму 289 млн грн оцінені у 3 гривні. Фонд гарантування вже виплатив вкладникам АБ «Укоопспілка» 52,7 млн. грн. гарантованого відшкодування, що становить 98,9% від загальної гарантованої суми.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-