У Держлісагентстві вказують на збільшення обсягів всихання соснових лісів

У Держлісагентстві вказують на збільшення обсягів всихання соснових лісів

Укрінформ
У Державному агентстві лісових ресурсів України вказують на збільшення обсягів всихання соснових лісів, називаючи це біологічною пожежею.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"В останні роки спостерігається значне збільшення обсягів всихання соснових лісів Полісся. Осередки масового всихання вже охопили Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області та продовжують збільшуватись по всій території України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що станом на сьогодні загальна площа всихання становить 395,4 тисяч га, з яких соснові насадження на площі майже 200 тисяч га, що вже перевищує річні показники минулого року.

Всихання ялинників у Карпатському регіоні існує давно, але залишається актуальним і сьогодні, вказують у Держлісагентстві. Попри всі зусилля лісівників, на площі близько 30 тисяч га цей процес має негативну тенденцію до зростання, зауважили у прес-службі.

«У травні цього року ми фіксували всихання на площі близько 350 тисяч гектарів, до серпня воно збільшилося майже на 50 тисяч гектарів. Біологічна пожежа поширюється геометричною прогресією, і лісівники мають давати їй відсіч. Заходи не популярні, але вкрай необхідні», - цитує прес-служба заступника голови Держлісагентства Володимира Бондара.

Як зазначається, за перше півріччя 2018 року лісогосподарськими підприємствами галузі було вжито заходів з поліпшення санітарного стану лісів на площі більше 70 тисяч га загальною масою 3,4 млн куб. метрів.

Читайте також: За І півріччя Україна експортувала майже 19 мільйонів тонн зернових

Окрім того, підвідомчі лісогосподарські підприємства розробляють насадження, які були уражені внаслідок сильних поривів вітру (вітровали, буреломи). Станом на 1 липня розроблено 6,6 тис. га, що становить 74% від загальної площі (8,9 тис. га).

У відомстві підкреслили, що в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, стрімко поширюється масове всихання хвойних лісів, пов'язане зі зміною клімату, зокрема, глобальним потеплінням. Температура підвищується і, як наслідок, зменшується кількість опадів, через це знижується рівень грунтових вод. У зв'язку з цим дерева втрачають опір до заселення шкідливими комахами, зокрема, короїдами.

Зокрема, поширений в Україні верхівковий короїд знищує дерево під корою, воно починає синіти зверху до низу, розповіли у прес-службі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-