Суд визнав недійсним договір на 712 мільйонів щодо днопоглиблення у портах - НАБУ

Суд визнав недійсним договір на 712 мільйонів щодо днопоглиблення у портах - НАБУ

Укрінформ
Господарський суд Києва визнав недійсним договір на проведення днопоглиблювальних робіт у портах України вартістю 712 млн грн, укладений між держпідприємством «Адміністрація морських портів України» та ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв».

Про це інформує у понеділок, 23 липня, прес-служба НАБУ.

“18 липня 2018 року Господарський суд міста Києва своїм рішенням визнав недійсним договір на проведення днопоглиблювальних робіт у портах України вартістю 712 млн грн, укладений між державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (далі — ДП «АМПУ») та ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», - йдеться у повідомленні.

Таким чином, суд задовольнив у повному обсязі позов, із яким НАБУ звернулося у березні 2017 року задля запобігання розтраті бюджетних коштів та захисту державних інтересів.

Зазначається, що в результаті визнання договору недійсним було попереджено перерахування на користь ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» близько 395 млн грн та завдання ДП «АМПУ» збитків на суму близько 146 млн грн. Уточнюється, що в ході часткового виконання цього договору виконавцем завищено вартість послуг та завдано збитків на суму 118 млн грн.

У НАБУ пояснили, що підставою для цього позову стали матеріали, отримані детективами в ході здійснення під процесуальним керівництвом прокурорів САП досудового розслідування у кримінальному провадженні за ознаками заволодіння у 2015–2016 роках коштами ДП «АМПУ» під час проведення процедур держзакупівель, укладення та виконання договорів з ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» про надання послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів.

Читайте також: Миколаївський порт збільшив обсяги перевалки вантажів на 21%

За даними слідства, в 2015-2016 роках ДП «АМПУ» проведено дві процедури закупівлі днопоглиблювальних послуг у формі конкурсних торгів, проте переможця торгів при проведенні обох торгів обрано з порушеннями Законів України «Про державні закупівлі» та «Про захист економічної конкуренції». Всупереч рекомендаціям держаудиторів, наданих до моменту укладення другого договору, службові особи ДП «АМПУ» підписали договір про закупівлю робіт та послуг із переможцем торгів — ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв». 

Внаслідок таких дій, як повідомили у відомстві, державі було завдано збитків на суму понад 247 млн грн. Ця сума підтверджена висновками судово-економічної експертизи та іншими матеріалами кримінального провадження. Зазначається, що порушення, допущені при проведенні закупівлі, підтверджені висновками спеціалістів Держаудитслужби та рішеннями АМКУ.

У НАБУ також нагадали, що 19-20 квітня 2018 року підозрюваним у заволодінні понад 247 млн грн ДП «Адміністрація морських портів України» відкрито матеріали слідства для ознайомленням перед скеруванням обвинувального акту до суду.

Досудове розслідування цих фактів детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року.

Фото: сайт НАБУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-