Уряд підтримав Стратегію низьковуглецевого розвитку України

Уряд підтримав Стратегію низьковуглецевого розвитку України

1194
Укрінформ
Кабінет міністрів у середу прийняв стратегічний документ переходу економіки України на  модель низьковуглецевого розвитку, яка передбачає зменшення  обсягу викидів парникових газів, відмову від викопного палива і старт інвестування у відновлювальні джерела енергії.

Про це повідомляє прес-служба Мінекології.

«Україна однією з перших країн світу розробила Стратегію низьковуглецевого розвитку і взяла на себе відповідальність за перехід економіки країни на низьковуглецевий розвиток. Цей документ передбачає скорочення викидів і збільшення поглинання парникових газів, впровадження екологічно безпечного виробництва із застосуванням «зелених» технологій у всіх секторах економіки», - сказав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, після протокольного рішення про підтримку пропозиції Мінекології Стратегію низьковуглецевого розвитку України до 2050 року буде направлено до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату для ухвалення її на міжнародному рівні. 

Міністр також підкреслив, що на відміну від національно визначеного внеску України до Паризької угоди, положення та показники Стратегії не носять юридично зобов’язуючий характер і будуть переглядатися кожні 5 років з урахуванням національних обставин та можливостей.

«Усі ці кроки спрямовані на виконання міжнародних кліматичних угод. І оприлюднення Стратегії на офіційній сторінці Секретаріату РКЗК ООН дозволить підвищити міжнародний імідж України у сфері боротьби зі зміною клімату. Це сприятиме залученню інноваційних технологій і міжнародних фінансових ресурсів для підтримки переходу України до низьковуглецевого розвитку», - сказав він.

Читайте також: Україна запустить моніторинг викидів парникових газів

Семерак нагадав, що Стратегія низьковуглецевого розвитку України до 2050 року розроблена на виконання міжнародних зобов’язань України згідно з пунктом 19 Статті 4 Паризької угоди, пунктом 35 Рішення 1/СР.21 Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, а також на виконання розпоряджень КМУ «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері зміни клімату на період до 2030 року» та «Про затвердження плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік».

Фото: сайт Мінекології

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-