Україна запустить моніторинг викидів парникових газів

Україна запустить моніторинг викидів парникових газів

1614
Ukrinform
Уряд веде активну роботу над запровадженням в Україні нових інструментів стимулювання зменшення викидів парникових газів та стимулювання модернізації виробництва. 

Про це сказав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, доповідаючи під час парламентських слухань про виконання Україною міжнародних документів щодо запобігання антропогенним змінам клімату, інформує Урядовий портал.

Зокрема, він зазначив, що Мінприроди зараз розробляє пакет правових і технічних рішень, необхідних для впровадження та забезпечення функціонування системи моніторингу та звітності щодо парникових газів відповідно до вимог європейського законодавства.

«Це дозволить отримувати достовірні та об’єктивні дані про викиди парникових газів на рівні установок, а також створити в Україні економічні інструменти регулювання викидів парникових газів. Зокрема, отримати справжній національний ринок торгівлі квотами», - пояснив міністр.

Із цією метою розроблено ключовий закон із врегулювання відносин у сфері МЗВ «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів». Наразі він погоджується  профільними відомствами і найближчим часом має бути переданий на розгляд Кабміну.

«Сподіваюся, що і уряд, і парламент нас підтримає. Адже прийняття законопроекту забезпечить виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо протистояння змінам клімату та наблизить наше законодавство до законодавства ЄС та європейських принципів реалізації кліматичної політики», - підсумував Семерак.

Читайте також: В Україні вже відчутні наслідки кліматичних змін - Семерак

Крім того, на розгляд Верховної Ради найближчим часом буде направлено ще один важливий законопроект «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази».

Фото: akcent.org.ua 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-