Бідних в Україні зараз більше, ніж п'ять років тому - Світовий банк

Бідних в Україні зараз більше, ніж п'ять років тому - Світовий банк

Фото
Укрінформ
Для України важливо завершити розпочаті реформи, щоб вийти з економічної кризи.

Так сказала у ході прес-ланчу в харківському Рremier Palace директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Економічна криза, що почалася в Україні у 2014 році, призвела до того, що рівень бідності зараз є вищим, ніж п'ять років тому. Якщо у 2014 році за межею бідності жило 15% населення України, то сьогодні - 25%. Однак є реальний шлях виходу з кризи. Це завершення розпочатих і реалізація нових реформ, чи буде це галузь охорони здоров'я, створення Вищого антикорупційного суду, незалежних наглядових рад у держбанках, а це половина всього банківського сектору країни, щоб кредити не розходилися по "своїм" людям. Україна зробила крок у реформуванні різних сфер, і їй не можна зупинятися", - зазначила Кахконен.

Читайте також: ЄС і Світовий банк розвиватимуть в Україні проект з управління земельними ресурсами

За її словами, економічний потенціал України є вищим, аніж таких країн, як Польща, Румунія, Грузія, Індонезія.

"В Україні найбільший у Європі запас родючої землі. Вигідним є і її географічне положення на перехресті Європи та Азії. Однак державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років. Якщо будуть зміни, зокрема, створять прозорий ринок землі, буде і стимул для підвищення стандартів життя", - додала Кахконен.

Як сказала Кахконен, Світовий банк вклав з 2014 року в Україні більше коштів, ніж у якусь іншу країну.

"Вкладено 5,5 млрд доларів, причому половина коштів - 2,5 млрд доларів - у різні інвестиційні проекти, плюс 2 млрд - на підтримку регіональних бюджетів для проведення реформ, іще 500 млн доларів - на постачання газу. На жаль, не всі ці кошти використані у повному обсязі, і ми чекаємо рішень від уряду України", - пояснила Кахконен.

За її словами, саме у Харківській області реалізується низка проектів на суму понад 300 млн доларів - будується дорога Харків-Полтава, реконструюється теплова підстанція, мережа КП "Харківводоканал", переробка відходів.

Також Кахконен акцентувала увагу на наявності ризиків.

"Важко переконати інвесторів сьогодні вкладати гроші в Україну. Є проблеми і на макроекономічному рівні: державний борг України є дуже великим і не зменшується до того рівня, який планували раніше. Також існують ризики, пов'язані із інфляцією, а вона пов'язана зі зростанням зарплати вдвічі і збільшенням субсидій, унаслідок чого неможливо утримати споживчий попит на тлі зростання цін", - сказала директор Світового банку.

І все-таки, за її словами, Україна має перспективи за умови державної політики розвитку, що включає реалізацію плану реформ.

Фото: В'ячеслав Мадієвський, Укрінформ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-