З китайцями, чи без: Насалик заявляє, що

З китайцями, чи без: Насалик заявляє, що "ядерну" угоду з РФ все одно розірвуть

Укрінформ
Україна розглядає два варіанти завершення співробітництва з Росатомом. Якщо китайська компанія не викупить російської частки у проекті заводу ядерного палива, угоду з Росією просто розірвуть.

Про це на брифінгу повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Основний меседж - не продовження роботи з Росатомом, а завершення роботи з Росатомом. Зустріч проводитимемо або у Європі, або так, як пропонує Китай, - у Пекіні", - сказав Насалик.

За його словами, тристороння зустріч Україна - Росія - Китай стосуватиметься обговорення умов викупу російської частки китайською компанією для будівництва в Україні заводу ядерного палива з китайськими інвестиціями.

"Це два роки роботи. Єдина умова - це виробництво палива для всіх АЕС України", -  наголосив Насалик.

Він зазначив, що коли така тристороння зустріч не відбудеться, Україна вперше за вісім років ініціюватиме розірвання угоди з Росією про будівництво заводу ядерного палива. 

Читайте також: Насалик: Лист до "Росатома" – фейк, Україна розриває співпрацю

Як повідомляв Укрінформ, китайська компанія China Nuclear Fuel Corporation висловила зацікавленість у викупі російської частки (50% мінус 1 акція) у проекті будівництва заводу ядерного палива на території України. Крім того, інвестор покриє витрати України, що раніше були здійснені на фінансування будівництва заводу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-