Мінфін поліпшив умови для вибірки коштів у рамках співпраці з ЄІБ

Мінфін поліпшив умови для вибірки коштів у рамках співпраці з ЄІБ

2280
Ukrinform
В.о. міністра фінансів Оксана Маркарова підписала зміни до трьох угод між Україною та Європейським інвестиційним банком, кожна з яких передбачає залучення 400 млн євро.

Про це йдеться в прес-релізі Мінфіну, що є в розпорядженні Укрінформу.

«Угода по проекту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» була підписана 23 липня 2015 і ратифікована Законом України від 03.02.2016 № 975-VIII. Нею передбачено, що ЄІБ виплачує кредит до 36 траншів в розмірі не менше 5 млн євро кожен, причому кожен наступний видають лише після того, як попередній виплачений мінімум на 80%. Але в процесі реалізації проекту виявилося, що ці умови треба підкоригувати. Лист «Відмова від обмежень та внесення змін» до Фінансової угоди, який підписала Оксана Маркарова, створює оптимальні умови для вибірки коштів у рамках Програми розвитку муніципальної інфраструктури України», - йдеться в повідомленні.

Також внесено зміни до Фінансової угоди по проекту «Основний кредит для аграрної галузі - Україна» (підписана 28 грудня 2015 року, ратифікована Законом України від 20 вересня 2016  року № 1530-VІІІ), що дозволяє розпочати використання коштів позики, яка стане перспективним джерелом довгострокового кредитування аграрного сектору економіки України. 

Відповідно до Фінансової угоди по проекту «Основний кредит для малих та середніх підприємств та компаній з середнім рівнем капіталізації» (угода підписана 24 грудня 2014 року, ратифікована Законом України від 15 липня 2015 року № 601-VІІІ), кредитні кошти від ЄІБ спрямовуватимуться на розширення можливостей фінансування реального сектору економіки, зокрема проектів малого і середнього підприємництва, установ із середньою капіталізацією та інших пріоритетних проектів, зокрема, інфраструктурних, з питань енергоефективності, пом'якшення наслідків змін клімату та адаптації до них. У Мінфіні зазначають, що внесення змін до цієї угоди сприятиме продовженню строку доступності коштів позики, завдяки чому більше підприємств малого та середнього бізнесу отримають доступ до довгострокових фінансових ресурсів.

Читайте також: Гройсман заявив про зростання інвестицій на 37 %

Як повідомлялося, Україна у 2004 році розпочала співпрацю з ЄІБ щодо створення нормативно-правової бази з метою залучення його ресурсів для реалізації інфраструктурних, енергетичних, природоохоронних та інших інвестиційних проектів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-