Укргазвидобування розвиватиме нафтогазовий сектор Чернігівщини

Укргазвидобування розвиватиме нафтогазовий сектор Чернігівщини

1265
Ukrinform
Публічне акціонерне товариство «Укргазвидобування» підписало тристоронню угоду про співробітництво в питаннях розвитку нафтогазового комплексу з Чернігівською обласною державною адміністрацією та комунальним підприємством Чернігівської обласної ради «Надра Чернігівщини».

Про це повідомляє Чернігівська обласна державна адміністрація.

"Предмет угоди - співпраця сторін у сфері розвитку нафтогазового комплексу на території Чернігівщини, а також взаємодія у фінансуванні проектів з будівництва, реконструкції, ремонту соціальної, дорожньої та інших об'єктів інфраструктури населених пунктів області", - зазначили в ОДА.

Повідомляється, що на території регіону є значні нерозвідані поклади нафти й газу, прогнозні ресурси яких перевищують 216 млн тонн умовного палива. 

«На користь перспективності нафтогазоносних надр Чернігівщини свідчить той факт, що наші партнери по той бік кордону - «Белоруснефть» - відкрили 73 родовища вуглеводнів і щорічно видобувають понад 1,6 мільйона тонн нафти», - пояснили в облдержадмінгістрації.

Водночас голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч відзначив, що Чернігівщина має недостатньо реалізований потенціал корисних копалин: за останні 20 років в області відкрито й розробляються лише три родовища.

«Минулого року ми створили комунальне підприємство «Надра Чернігівщини», щоб зрушити розв'язання цього питання. Ми готові до реалізації хороших економічних проектів і зацікавлені, щоб компанія «Укргазвидобування» зайшла в область, адже 5% її ренти спрямовуватиметься в місцеві бюджети. Підписання угоди засвідчує серйозність наших намірів», - зауважив очільник області.

Читайте також: Нафтогаз vs Газпром: Київ звернувся у Стокгольм з новим позовом на $11,6 мільярда

Як повідомлялося, протягом січня-травня 2018 року Укргазвидобування спрямувало понад 481 млн гривень до місцевих бюджетів від рентних платежів за видобуток вуглеводнів. Більша частина цих коштів сконцентрована у двох газовидобувних областях - Харківській і Полтавській. Так, лише за травень цього року до місцевих бюджетів, на території яких ПАТ веде видобуток вуглеводнів, спрямовано 98,5 млн гривень рентних платежів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-