У Мінагро запевняють: заборон на закупівлю молока другого гатунку не буде

У Мінагро запевняють: заборон на закупівлю молока другого гатунку не буде

Укрінформ
До 1 січня 2020 року молоко другого класу буде прийматися переробними підприємствами на будь-які цілі.

З 1 січня 2020 р. по 1 січня 2022 р. буде встановлено перехідний період, протягом якого молоко 2 гатунку буде продовжувати прийматись, але вже виключно в технічних цілях для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну), заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

"З 1 липня нічого не змінилося, молоко 2-го гатунку не відмінили. Селяни та всі ті, хто виробляє молоко, можуть спокійно його здавати на підприємства до 1 січня 2020 року. Тобто, на підставі чинного законодавства до 2020 року молоко абсолютно всіх гатунків, у тому числі і другого, приймається і використовується молокопереробними підприємствами для харчових цілей", - зазначила Ковальова.

Вона також повідомила, що з метою підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм ЄС вимог щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів, Мінагрополітики було розроблено проект наказу "Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів".

Читайте також: У Мінагро розповіли, скільки діятиме програма підтримки тваринництва

"Коли 30% молока, що йде на переробку, це молоко другого гатунку, то очевидно, що необхідно час та умови, для того, щоб селяни або ті, хто виробляють молоко другого гатунку, мали можливість переорієнтуватися, перебудуватися. Тому держава здійснює і фінансову підтримку, й інформаційну", - підкреслила Ковальова.

Як відомо, на сьогодні здійснено нарахування дотацій фізичним особам за вирощування молодняку ВРХ у сумі 6,7 млн грн, сільгосппідприємствам за утримання корів у обсязі 259,2 млн грн та компенсацію відсотків за кредитами в обсязі 21,4 тис. гривень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-