ЄС готовий допомогти Україні закрити небезпечні шахти

ЄС готовий допомогти Україні закрити небезпечні шахти

Укрінформ
Євросоюз готовий співпрацювати з Україною з метою зниження ризиків у сфері енергетики, зокрема, щодо закриття відпрацьованих та небезпечних вугільних шахт.

Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович на міжнародній конференції високого рівня щодо розвитку сектора електроенергетики України у п'ятницю у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Я вітаю завдання України із декарбонізації своєї економіки, що включено у стратегії до 2035 року. Це означає обережний підхід до вирішення проблемних питань у вугільній промисловості, включаючи закриття неефективних та небезпечних вугільних шахт. Це є ще одна сфера, де ЄС може допомогти», - заявив віце-президент Єврокомісії.

Читайте також: Прокуратура розслідує екоцид на “ядерній шахті” в районі окупованої Донеччини

Він зауважив, що ЄС має позитивний досвід у цій сфері, який грунтується зокрема, на вирішенні проблеми закриття шахт у Бельгії та у Великій Британії.

Шефчович також привітав і позитивно оцінив тісну співпрацю між ЄС та Україною у сфері енергоефективності.

Як повідомляв Укрінформ, 6 червня 2018 року Кабінет міністрів України схвалив План заходів з реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року «Безпека, енергоефективність та конкурентоспроможність». Головну увагу в документі приділено реформам ринку електричної енергії, ринку газу та вугільної галузі. Зокрема, зниження енергоємності економіки у два рази до 2030 року та збільшення українського виробництва як традиційних, так і альтернативних джерел енергії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-