У Мінагро розповіли, на який врожай зернових очікують цьогоріч

У Мінагро розповіли, на який врожай зернових очікують цьогоріч

1260
Ukrinform
Прогноз цьогорічного врожаю залишається на рівні минулого – у форматі «60 млн тонн +».

На цьому наголошує прес-служба Мінагро. 

«Так сталося цього року, що Запорізьку область оминали абсолютно всі дощі, їх навіть менше було, ніж на території Херсонщини, де локальні зливи все ж таки відмічалися. Це не є абсолютно критичною ситуацією, просто в деяких областях буде отримано менший урожай ранніх колосових зернових», - зазначила керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко під час ефіру на радіостанції «Новое Время».

За словами першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, враховуючи вдалу перезимівлю озимих та запаси весняної вологи, які позитивно вплинули на початок збиральної кампанії, серйозних знижень урожайності зернових не очікується, повідомляє Мінагро.

«У зв’язку з тим, що опади вже почалися, ми очікуємо, що в загальному підсумку валовий збір ранніх і пізніх зернових буде приблизно на рівні минулого року», - підкреслив Мартинюк під час ефіру на радіостанції «Новое Время».

Як повідомляв Укрінформ, в Україні вже зібрано перші 10,5 тисяч тонн озимої пшениці з 4 тисяч га при врожайності 26,2 ц/га. Загалом вже зібрано 281 тис. тонн зерна нового врожаю з 86 тис. га при врожайності 32,6 ц/га. У тому числі намолочено: озимої пшениці - 10 тис. тонн з 4 тис. га при врожайності 26,2 ц/га; озимого ячменю - 268 тис. тонн з 81 тис. га при врожайності 33,0 ц/га; гороху - 2 тис. тонн з 1 тис. га при врожайності 22,7 ц/га.

Читайте також: Експерти назвали топ-5 виробників українського морозива

За даними регіонів під урожай 2018 року в усіх категоріях господарств сільськогосподарські культури посіяні на площі понад 26 млн га, що на рівні минулого року. Зерновий клин становить 14,6 млн га, що також на рівні 2017 року, в тому числі: озимих зернових - 7,3 млн га, ярі зернові і зернобобові культури - 7,3 млн га, з яких: кукурудза на зерно посіяна на площі 4,6 млн га; гречка - на площі 104,6 тис. га; просо - на площі 44,5 тис. га. Крім того, соняшнику посіяно 5,8 млн га, сої - 1,8 млн га, цукрових буряків - 282 тис. га.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-