Укрзалізниця очікує на фінансування будівництва чотирьох шляхопроводів

Укрзалізниця очікує на фінансування будівництва чотирьох шляхопроводів

1507
Ukrinform
ПАТ «Укрзалізниця» очікує від Мінінфраструктури рішення щодо включення до Державної програми підвищення безпеки дорожнього руху в Україні до 2020 року будівництва 4 шляхопроводів. 

Про це повідомив в. о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов, повідомляється на сайті товариства. 

«Так, ще торік ми запропонували виділити з державного дорожнього фонду понад 700 млн грн на проектування, будівництво шляхопроводів та демонтаж залізничних переїздів з автобусним рухом на чотирьох напрямках, де існує гостра потреба покращити дорожню інфраструктуру, насамперед задля безпеки наших громадян. Адже 5 відсотків коштів державного дорожнього фонду України спрямовуються саме на заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм», - повідомив Євген Кравцов.

Він зауважив, що дохідна частина дорожнього фонду формується значною мірою за рахунок акцизу на пальне. 

«Оскільки Укрзалізниця є однією з найбільших компаній - споживачів дизпального в Україні, витрачаючи на його придбання близько 7 млрд грн на рік, ми вважаємо справедливим передбачити частку коштів дорожнього фонду саме на потреби залізничної безпекової інфраструктури», - сказав Кравцов.

Читайте також: Усі трансакції Укрзалізниці стали публічними

Зокрема, пропозиції Укрзалізниці стосувалися будівництва шляхопроводів у межах міста Бердичів на Житомирщині (переїзд 30 км перегону Бердичів - Демчин), у Боярці на Київщині (переїзд 878 км станції Боярка), у Дніпрі (переїзд 200 км станції Нижньодніпровськ - Вузол) та в межах села Ясенівці Львівської області (переїзд 1407 км перегону Красне - Золочів). Загальна орієнтовна вартість робіт із проектування та будівництва цих шляхопроводів складає 730 млн грн.

«Ми певні, що найоптимальнішим варіантом для забезпечення безпеки руху є той, коли автомобільні та залізничні шляхи не перетинаються. Це дозволить запобігти трагедіям на залізничних переїздах, які, на жаль, трапляються з вини горе-водіїв, які грубо порушують правила дорожнього руху. Адже попри те, що залізничники постійно закликають водіїв дотримуватися правил перетину залізничних переїздів, такі випадки непоодинокі», - зауважив Кравцов.

В Укрзалізниці уточнюють, що за 5 місяців 2018 року на залізничних переїздах і коліях поза переїздами сталося 33 випадки ДТП, що на 2 випадки більше, ніж за відповідний період минулого року.

На мережі Укрзалізниці налічується 4945 залізничних переїздів, із них 2343 - з автобусним рухом; 1290 - із черговим працівником; 1262 - обладнані пристроями автоматики, зокрема 383 переїзди обладнано чотирма шлагбаумами, що забезпечують разом з основними шлагбаумами повне перекриття проїзної частини автодороги.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-