Нафтогаз надасть суду контраргументи щодо рішення по Газпрому

Нафтогаз надасть суду контраргументи щодо рішення по Газпрому

Укрінформ
Наказ Апеляційного суду округу Свеа (Швеція) від 13 червня про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого є тимчасовим і був прийнятий судом без виклику" Нафтогазу. 

Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз". 

"Рішення суду було прийнято судом без виклику "Нафтогазу" і, відповідно, без урахування пояснень і аргументів, які були б представлені "Нафтогазом", якби суд повідомив його про наявність такого клопотання "Газпрому" і розгляд судом цього питання. Рішення є тимчасовим. Компанія найближчим часом подасть суду свої розгорнуті пояснення і контраргументи і очікує, що, врахувавши їх, суд скасує рішення про призупинення", - зазначили в НАК.

При цьому, в Нафтогазі наголосили, що даний наказ ані скасовує рішення Стокгольмського арбітражу, ані дає можливість "Газпрому" повернути вже стягнуті з російської компанії 2,1 млрд дол.

"Рішення означає, що подальші дії "Нафтогазу" за процедурою стягнення 2,6 млрд дол. з Газпрому тимчасово призупинені. Воно не призводить до скасування рішень арбітражу і не дає "Газпрому" можливість вимагати у "Нафтогазу" повернення 2,1 млрд дол., вже зарахованих рішенням арбітра як компенсацію "Нафтогазу", - додали в компанії.

За повідомленням "Газпрому", клопотання про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу було подано 7 червня у зв'язку з його оскарженням, а також - початком процедури примусового виконання цього рішення в різних юрисдикціях. Як стверджують в "Газпромі", апеляційний суд начебто погодився, що є підстави для призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

5 червня "Нафтогаз" повідомив про судовий арешт голландських активів Газпрому для виплати Нафтогазу 2,6 млрд дол. за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Читайте також: Нафтогаз заперечує заяву Газпрому про зупинку рішення Стокгольмського арбітражу

У "Нафтогазі" також наголосили, що апеляція Газпрому проти рішень Стокгольмського арбітражу не означає автоматичного відтермінування зобов’язання російської компанії негайно розрахуватися і не впливає на процес стягнення. Підтвердженням цьому, на думку "Нафтогазу", є швидкі рішення європейських судів різних юрисдикцій, ухвалені на початку червня.

У лютому 2018 року трибунал присудив Газпрому виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. компенсації за збитки через порушення умов транзитного контракту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-