Гройсман розповів, що робитимуть для дотримання закону «маски-шоу стоп»

Гройсман розповів, що робитимуть для дотримання закону «маски-шоу стоп»

754
Ukrinform
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман готовий очолити рух щодо захисту чесного бізнесу і так само підтримати чесних правоохоронців, які сумлінно виконують свої обов’язки.

Про це він сказав під час чергового засідання Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб, повідомляє Урядовий портал.

«Готовий очолити реальну боротьбу за захист чесного бізнесу. Наразі ділові асоціації готують конкретні кейси, які вимагають реакції. Вона буде жорсткою. І репутація нашої Міжвідомчої комісії має бути беззаперечною. Будемо голосно говорити про реальні проблеми. Потрібно більше аналітичної інформації і чітких фокусів», - сказав Гройсман.

Він наголосив, що захист інтересів бізнесу – основа ухваленого конституційною більшістю Верховної Ради закону, який отримав «народну» назву «маски-шоу стоп». Втім положення цього закону нерідко порушують – як правоохоронці, так і самі підприємці, які працюють у тіні.

Учасники наради домовилися наступної зустрічі розглянути причини порушень, обговорити конкретні кейси, з якими стикаються підприємці. «Оцінювати роботу правоохоронців за кількістю скарг – не інформативно. 90% підприємців – не скаржаться. Треба збирати інформацію про безпосередні контакти, а заодно давати запити в ДФС, СБУ та прокуратуру – надати кількісні показники», - запропонував Гройсман.

Читайте також: Призначення Маркарової підсилить роботу Мінфіну - Гройсман

Він вкотре наголосив, що реакція на протиправні дії – і правоохоронців, і підприємців – буде жорсткою.

Наприкінці минулого року конституційною більшістю був ухвалений урядовий законопроект «Маски-шоу стоп» про протидію тиску на бізнес, розроблений спільно Міністерством юстиції, Міністерством внутрішніх справ, Секретаріатом Кабінету міністрів, Офісом бізнес-омбудсмена та іншими відомствами.

Ключові новації документа – неприпустимість та недійсність доказів, отриманих під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника.

У березні 2018 року була створена спеціальна комісія з питань виконання вимог цього закону. До складу комісії увійшли представники передусім ділових кіл.

Фото: сайт Кабміну

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-