Україна у травні експортувала на 29% цукру більше

Україна у травні експортувала на 29% цукру більше

1331
Ukrinform
Вітчизняні виробники у травні поточного маркетингового року поставили на зовнішні ринки 54,0 тис. т цукру, що на 29% більше, ніж попереднього місяця.

Про це повідомила прес-служба "Укрцукор".

«Основним імпортером українського цукру в травні знову став Узбекистан – 72%. Також, 11% поставок було здійснено до Великобританії, 5% - до Азербайджану, 4% - до Молдови», - прокоментувала голова аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило.

За дев’ять місяців 2017/2018 МР експортовано 433,3 тис. т цукру, що на 36% менше, ніж за аналогічний період попереднього року.

«Минулорічний рекордний обсяг експорту цукру був пов'язаний зі сприятливою кон’юнктурою світового ринку, проте, цьогоріч ситуація дещо змінилась і профіцит солодкого піску оцінюється в майже 10 млн т. Тому, не варто чекати високих цін ні в поточному, ні в наступному сезоні», - підсумувала експерт.

Читайте також: Корпорація Roshen збільшила експорт до ЄС на 22%

Як повідомляв Укрінформ, цьогорічні посівні площі під цукровими буряками становлять 280 тис. га, що на 13% менше, ніж минулого року. За прогнозами асоціації, виробництво цукрового буряку зменшиться орієнтовно на 10% і коливатиметься в межах 13,1 млн т. Відповідно, виробництво цукру становитиме близько 1,75 млн т, що на 17% менше цьогорічного показника. В сезоні працюватиме близько 40 цукрових заводів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-