Мінрегіон визначив лідерів соціально-економічного розвитку за 2017 рік

Мінрегіон визначив лідерів соціально-економічного розвитку за 2017 рік

1978
Ukrinform
Місто Київ, Харківська, Рівненська, Дніпропетровська та Чернівецька області очолили рейтинг соціально-економічного розвитку регіонів за 2017 рік.

Відповідний рейтинг оприлюднило Міністерство регіонального розвитку будівництва та ЖКГ.

Рейтингове оцінювання здійснювалося, зокрема, за напрямами: економічна та соціальна згуртованість; економічна ефективність; інвестиційно-інноваційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця; фінансова самодостатність; розвиток малого та середнього підприємництва; ефективність ринку праці; розвиток інфраструктури; відновлювана енергетика та енергоефективність; доступність та якість послуг у сфері освіти; доступність та якість послуг у сфері охорони здоров'я; соціальний захист та безпека; раціональне природокористування та якість довкілля.

При цьому Київ лідирує у 6 з 12 напрямів, за винятком:

- ефективність ринку праці (10 місце), першість посіла Харківська область;

- розвиток інфраструктури (15 місце), першість посіла Тернопільська область;

- відновлювана енергетика та енергоефективність (23 місце), першість посіла Рівненська область;

- доступність та якість послуг у сфері освіти (7 місце), першість посіла Харківська область; 

- соціальний захист та безпека (10 місце), першість посіла Волинська область;  

- раціональне природокористування та якість довкілля (3 місце), першість посіла Харківська область;

Як повідомляв Укрінформ, за підсумками 2016 року рейтинг соціально-економічного розвитку регіонів очолили: місто Київ, Харківська, Київська, Вінницька та Чернівецька області. 

Читайте також: Укрупнення районів має стати наступним етапом у впровадженні реформи

Рейтингове оцінювання соціально-економічного розвитку регіонів було започатковане у 2015 році. На підставі даних статистики областям виставляються оцінки щоквартально за 27 показниками у 6-ти напрямах та щорічно за 64 показниками у 12 напрямах. Така оцінка - елемент нової системи моніторингу реалізації державної регіональної політики та визначення динаміки змін. Показники рейтингу - індикатор ефективності управлінських рішень на центральному та місцевому рівнях. Головна мета - на основі рейтингової оцінки визначення пріоритетів і стратегічне планування розвитку регіонів, підвищення їхньої конкурентоспроможності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-