Страйк на

Страйк на "АрселорМіттал": керівництво заявляє про загрозу вибуху

Укрінформ
В адміністрації ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" заявляють про реальну загрозу вибуху газопроводів через викликані страйком збої у роботі агрегатів.

Про це йдеться у коментарі на сайті підприємства.

"16 травня колектив залізничного цеху ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" (3 та 4 зміни) приєднався до акції протесту залізничників "Укрзалізниці". Озвучено основні вимоги робітників - підвищення заробітної плати до європейського рівня в 1000 євро та забезпечення відповідності усього рухомого складу стандартам охорони праці", - йдеться у повідомленні.

Як підкреслюється від імені адміністрації підприємства, страйк є незаконним.

"Машиністи і помічники тепловозів, складачі поїздів відмовилися виходити на лінію, чим поставили під загрозу роботу всього комбінату. Цю акцію не була анонсовано і погоджено заздалегідь з керівництвом ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг". Тому підприємство не мало можливості заздалегідь внести корективи до виробничого процесу. Такий страйк є незаконним", - йдеться у прес-релізі ПАТ.

Як повідомляється, наразі на підприємстві задіяно тільки 14 тепловозів із 92. У зв'язку з цим паралізовано весь технологічний ланцюжок. Повністю зупинено підрозділи гірничого департаменту, агломераційні цехи, всі доменні печі (окрім шостої), весь сталеплавильний і прокатний переділи.

Читайте також: "АрселорМіттал Кривий Ріг" паралізував страйк

Також, заявляється про реальну загрозу вибухів газопроводів внаслідок перепадів тиску.

"Позапланові збої у роботі виробничих агрегатів украй негативно позначаються на функціонуванні газотранспортної системи. Є реальна загроза вибухів газопроводів внаслідок перепадів тиску, що може призвести до техногенної катастрофи в масштабах не лише комбінату, але і міста. Нині фахівцям підприємства вдається утримувати ситуацію під контролем", - йдеться у повідомленні.

Відзначається, що керівництво ПАТ провело ряд зустрічей з колективом для обговорення вимог, висунутих залізничниками. Проте залізничники відмовляються виходити на робочі місця до узгодження головної вимоги - підвищення зарплат.

"Вчора, 16 травня, створена комісія приступила до обстеження локомотивів на предмет їхньої відповідності вимогам охорони праці. Порушення, виявлені у ході оглядів, усуватимуться за можливістю на місці, силами фахівців підприємства. Незважаючи на це, залізничники поки не приступають до роботи, переговори про рівень зарплати тривають", - підкреслюється у повідомленні.

Також, як вважають в адміністрації підприємства, існує загроза його зупинки.

"Якщо найближчим часом цю ситуацію не вдасться врегулювати, виробництво повністю зупиниться, його відновлення займе багато часу, на це доведеться витратити колосальні ресурси. В умовах, що склалися, реалізація інвестиційної програми, соціальних проектів і подальший розвиток підприємства - під великим знаком питання", - йдеться у повідомленні.

На даний момент у ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" працює понад 21 000 осіб, середня заробітна плата складає 14 000 грн. Зокрема, з 1 травня 2018 року зарплату було підвищено до 20%, повідомляють в адміністрації.

Читайте також: Конфлікт на "АрселорМіттал”: мирити працедавця і колектив буде спецкомісія

Компанія "АрселорМіттал" інвестувала у розвиток підприємства з моменту його купівлі 9 млрд доларів з урахуванням придбання активу, ставши найбільшим іноземним інвестором в Україні. Найближчі кілька років планувалося вкласти ще 1,5 млрд доларів у розвиток виробництва до 2022 року.

Як повідомляв Укрінформ, у Конфедерації вільних профспілок України з посиланням на голову первинного осередку НПГУ Юрія Самойлова заявили, що у вівторок, 16 травня, вранці на ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" робітники першої зміни залізничного цеху призупинили роботу через недотримання безпечних умов праці. Вони відмовилися працювати на несправній техніці, і це фактично паралізувало роботу всього підприємства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-