Нацбанк заявляє, що зупинив шахрайську схему на 25 мільйонів

Нацбанк заявляє, що зупинив шахрайську схему на 25 мільйонів

Укрінформ
Національний банк оскаржив незаконні дії державних реєстраторів, що дозволило зупинити шахрайську схему на суму близько 25 млн гривень.

Про це повідомляє прес-служба НБУ. 

«Національний банк України зазначає, що своєчасними та відповідальними рішеннями Міністерства юстиції України за скаргами Національного банку скасовано незаконні дії державних реєстраторів. Йдеться про зупинення міністерством шахрайської схеми, яка призвела до незаконного заволодіння третіми особами будівлею в центрі Полтави, заставною вартістю понад 24,8 млн грн, що належить ПАТ "ВіЕйБі Банк" на праві приватної власності», - йдеться в повідомленні НБУ.

У НБУ зазначають, що у червні 2014 року банк передав будівлю в іпотеку Національному банку, про що до реєстру речових прав унесено відповідний запис. Однак 27 березня 2018 року Національному банку стало відомо, що вищезгадану будівлю неправомірно виведено з-під обтяження і перереєстровано на приватну фірму. Водночас заяву на проведення реєстраційних дій начебто подано самим ПАТ "ВіЕйБі Банк". Проте уповноважена особа Фонду гарантування вкладів (ФГВФО) повідомила, що не подавала жодних заяв про внесення записів до реєстру.

Варто зазначити, що припинення іпотеки та обтяження забороною відчуження нерухомого майна з подальшим відчуженням без згоди Національного банку як іпотекодержателя, є прямим порушенням його прав та законних інтересів, передбачених частиною 3 статті 9 Закону України "Про іпотеку".

Читайте також: Рівень інфляції у квітні перевищив прогноз – НБУ

У зв'язку з цим Національний банк оскаржив до Міністерства юстиції України ухвалені державними реєстраторами рішення щодо будівлі, зокрема вимагав поновити записи про іпотеку та обтяження майна ПАТ "ВіЕйБі Банк" іпотекою та забороною відчуження. У п'ятницю, 4 травня, Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України розглянула подані скарги Національного банку та повністю задовольнила їх.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-