У Нацбанку повідомили про скорочення експорту та сповільнення імпорту

У Нацбанку повідомили про скорочення експорту та сповільнення імпорту

932
Ukrinform
Обсяги експорту в березні 2018 року скоротились на 4,1% у річному вимірі та становили 3,7 млрд дол. США, а зростання імпорту товарів сповільнилося до 0,7% р/р та його обсяг становив 4,4 млрд дол. США.

Про це повідомляє прес-служба НБУ. 

«У березні 2018 року дефіцит поточного рахунку становив 763 млн дол. США. Його формування було насамперед пов'язане з плановими виплатами з обслуговування державного боргу. З початку року дефіцит поточного рахунку становив 603 млн дол. США (у січні-лютому минулого року він становив 357 млн дол. США). Обсяги експорту в березні становили 3,7 млрд дол. США та скоротились на 4,1% у річному вимірі (далі — р/р)... Обсяги імпорту товарів у березні становили 4,4 млрд дол. США. Зростання імпорту товарів істотно сповільнилося (до 0,7% р/р)», - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначають, що динаміка експорту була зумовлена: зниженням вартісних обсягів експорту продовольчих товарів (на 16,2% р/р) з огляду на нижчий врожай сільськогосподарських культур 2017 року порівняно з попереднім роком, погіршенням динаміки експорту інших продовольчих товарів, зокрема через ускладнення транспортних перевезень та несприятливу зовнішню цінову кон'юнктуру та сповільненням зростання експорту металургійної продукції (до 14,2% р/р) попри високі експортні ціни. Це, серед інших чинників, відображало збільшення в структурі експорту частки більш дешевого чавуну. Зменшився й експорт залізних руд (на 9,3% р/р).

Читайте також: На Херсонщині викрили виробництво фальсифікованого елітного вина на експорт

Зростання імпорту товарів істотно сповільнилося за рахунок: зниження закупівель продукції машинобудування. Так, суттєво скоротилися обсяги імпорту техніки сільськогосподарського призначення,(на 28,9% р/р) та легкових автомобілів (на 9,4% р/р),  сповільненння зростання імпорту продукції хімічної промисловості (до 5,7% р/р), зокрема через зменшення обсягів закупівель фармацевтичної продукції. Також сповільнилося зростання імпорту послуг (до 3,8% р/р). В цілому в січні-березні імпорт товарів та послуг зріс на 10,8% р/р до 15,5 млрд дол. США. У березні чистий приплив капіталу за фінансовим рахунком досяг 686 млн дол США. Його зростання було забезпечене операціями приватного сектору.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>