Сховище для ядерного палива на ЧАЕС запрацює наприкінці 2019 року - Президент

Сховище для ядерного палива на ЧАЕС запрацює наприкінці 2019 року - Президент

759
Ukrinform
Повноцінний початок роботи сховища відпрацьованого ядерного палива українських електростанцій запланований на четвертий квартал 2019 року.

Про це зазначив Президент Петро Порошенко на своїй сторінці у Twitter. 

“Початок роботи сховища відпрацьованого ядерного палива на ЧАЕС (СВЯП-2) на повну потужність, тобто його повна експлуатація, має розпочатися у IV кварталі 2019 року. За 9,5 років планується перемістити відпрацьоване ядерного палив до СВЯП-2, де воно зберігатиметься ще 100 років”, - зазначив Порошенко.

Раніше Президент повідомив, що Україна щороку сплачує 200 млн доларів Російській Федерації за зберігання відпрацьованого ядерного палива атомних електростанцій, але наприкінці 2018 року планується розпочати випробування на новому українському сховищі.

Читайте також: Україна щороку платить РФ $200 мільйонів за зберігання відпрацьованого ядерного палива

Як відомо, 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомим рівнем небезпеки.

Від самого початку Москва та керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>