Україна та Єврокомісія почали діалог щодо обмежень на імпорт сталі

Україна та Єврокомісія почали діалог щодо обмежень на імпорт сталі

Укрінформ
Уряд України і Єврокомісія розпочали діалог щодо неприпустимості можливого включення української сторони до переліку країн, щодо яких з боку ЄС можуть бути введені обмеження на імпорт металургійної продукції.

Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська за результатами зустрічі у понеділок з єврокомісаром з питань торгівлі Сесілією Мальмстрьом, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Ми сьогодні говорили про спеціальне захисне розслідування, яке було розпочате Європейським Союзом, щодо імпорту продукції металургії. Це 26 товарних позицій», - заявила торговий представник України.

Микольська уточнила, що це розслідування спрямоване проти захисту ринку металургійного ринку ЄС, незалежно від країни походження цієї продукції.

Вона відзначила, що Україна у 2017 році експортувала до ЄС такої продукції на 1,3 млрд євро, що є одним із найбільших показників.

«Відповідно, застосування будь-яких обмежувальних заходів, навіть захисних, незалежно від країни походження, і застосування їх до України однозначно нівелює цілі угоди», - підкреслила український урядовець.

Микольська заявила, що європейській стороні також було заявлено, що Київ не бачить жодних юридичних підстав для застосування будь-яких захисних заходів проти України, власне у рамках цього розслідування.

Читайте також: Данилюк розповів віце-президенту Єврокомісії, на що піде транш ЄС

«Наша позиція була вислухана і почута Єврокомісією. Ми домовилися продовжити діалог у рамках цього розслідування», - сказала вона.

Як відомо, захисне розслідування Єврокомісії порушене у відповідь на дії США щодо заборони імпорту сталі й алюмінію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-