Проект "ProZorro.Продажі" став державним підприємством - МЕРТ

Проект "ProZorro.Продажі" став державним підприємством - МЕРТ

634
Ukrinform
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України створило державне підприємство "ProZorro.Продажі", яке є правонаступником пілотного проекту з аналогічною назвою.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку. 

"Міністерство економічного розвитку і торгівлі України зареєструвало державне підприємство “Прозорро Продажі”. Таким чином пілотний проект ProZorro.Продажі поступово завершується, і реформа державних продажів переходить на новий, державний етап", - йдеться в повідомленні.

Виконуючим обов'язки директора державного підприємства призначено керівника проекту "ProZorro.Продажі" Олексія Соболева.

Контроль над підприємством буде здійснювати незалежна наглядова рада, до складу якої увійдуть представники Мінекономрозвитку, а також троє незалежних експертів, які будуть обрані на відкритому конкурсі. Крім того, до участі в наглядовій раді будуть запрошені представники Фонду гарантування вкладів.

Читайте також: Названі вимоги до претендентів у наглядові ради Укрзалізниці та Укренерго

Нове держпідприємство підпорядковується Міністерству економічного розвитку і торгівлі. Головна мета ДП - інституціоналізація пілотного проекту, створення єдиної державної системи аукціонів закріплення процедур і процесів, технічний, юридичний і організаційний розвиток системи.

На етапі пілоту фінансування проекту "ProZorro.Продажі" відбувалося за рахунок підтримки донорських організацій. Державне підприємство “Прозорро Продажі” буде функціонувати за рахунок комісії від електронних майданчиків, акредитованих для роботи з системою "ProZorro.Продажі".

“Держпідприємство  працюватиме за найвищими стандартами корпоративного управління. Наглядова рада буде затверджувати ключові рішення, як то призначення директора чи фінансовий план, забезпечуючи таким чином їхню незалежність”, - розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

За словами в.о. директора ДП “Прозоро Продажі” Олексія Соболева, ключові напрямки роботи компанії: продаж активів збанкрутілих банків, активів державних і комунальних підприємств, мала приватизація.

“Як відомо, закон про приватизацію був підписаний, а отже, відтепер буде продаватися виключно через "ProZorro.Продажі". Наразі триває технічна підготовка, і перший аукціон буде проведено вже в червні. Загалом Фонд держмайна оголосив перелік з 600 підприємств, які буде виставлено на прозорі аукціони цього року”, - зазначив Соболев.

Серед інших планів на 2018 рік: пілотний проект з оренди вагонів “Укрзалізниці”, запуск проекту з Геокадастром та інші.

“Ми розпочинали з продажу майна банків-банкрутів, але зараз перелік активів, що виставляються на аукціони, значно розширено. Тому спеціалізація державного підприємства - це прозорі аукціони з продажу будь-яких активів. Ми будемо повністю охоплювати всі сфери реформи держпродажів і залишатися її головним драйвером”, - підкреслив Соболев.

ІТ-міграція проекту відбудеться протягом травня-червня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>