Жоден контракт не змусить Газпром дотримуватися слова - Нафтогаз

Жоден контракт не змусить Газпром дотримуватися слова - Нафтогаз

Укрінформ
Жоден контракт не змусить російський "Газпром" сумлінно виконувати його норми стосовно будь-яких європейських партнерів, якщо буде побудовано Nord Stream 2.

Про це під час Київського безпекового форуму сказав уповноважений з роботи з органами державної влади НАК "Нафтогаз України" Вадим Гламаздін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Є контракти між росіянами та покупцями газу, є контракти на транзит газу, їх багато. За результатами рішення європейського арбітражного суду, яке і для Європи, і для України є дуже важливим, "Газпром" мав з 1 березня 2018 року розпочати постачання газу в Україну. "Газпром" виставив "Нафтогазу" рахунок на передоплату. "Нафтогаз" сплатив цей рахунок. "Газпром" взяв ці гроші. Усе це сталося 26 лютого. А за 10 хвилин до 1 березня "Газпром" раптом сказав: ні, ми не хочемо постачати газ", - розповів Гламаздін.

Він зазначив, що "Газпром" сподівався спровокувати кризу в Україні, оскільки температура повітря тоді сягнула -17 градусів.

Читайте також: Данія дозволить Nord Stream 2 під гарантію транзиту газу через Україну

"Газпром" очікував, що ми почнемо відбирати газ із транзитних обсягів, оскільки замінити такі об'єми важко. Треба сказати, що солідарність у Європейському енергетичному товаристві передбачає, що якщо постачальник недопостачає законтрактовані обсяги, то кожен покупець має отримати на певну частку менше. І ми мали право взяти частину від транзитних обсягів. Україна ж вирішила, що не буде зменшувати обсяги постачання у Європу", - додав Гламаздін.

Представник "Нафтогазу" наголосив, що ця ситуація є добрим показником того, що таке бізнес із Росією.

"Прихильники Nord Stream 2 кажуть, що це просто бізнес. Що у них буде контракт. Але у нас також був контракт, було рішення Стокгольмського арбітражу. Росіяни просто наплювали на це. Є одна річ, яку європейці не розуміють. Поки Росія має за мету Україну, вона все це робить в Україні. Але як тільки вони досягнуть своїх цілей, жодна сила і жодний контракт не змусять Росію не зробити того самого з будь-яким іншим партнером у Європі", - підкреслив Гламаздін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-