Аналітики сказали, чи вплине обвал рубля на український валютний ринок

Аналітики сказали, чи вплине обвал рубля на український валютний ринок

Укрінформ
Цього тижня в Україні очікується подальше зниження курсу долара. Безготівковий долар може знизитися через тиждень до 25,8 грн, а готівковий долар у банках торгуватиметься близько 25,7/26,0 грн.

Про це йдеться в щотижневому прогнозі форекс-компанії "Альпарі", який є в розпорядженні Укрінформу.

"На найближчий тиждень ми очікуємо продовження помірного зниження курсу долара. Безготівковий долар торгуватиметься через тиждень близько 25,8 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 25,7/26,0 грн", - йдеться в повідомленні.

Минулого тижня, з середи, курс долара до гривні знизився на всіх без винятку сегментах валютного ринку на 0,6-1,3%.

Так, з минулої середи офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 26,33 грн до 25,98 грн, або на 1,3%. Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час знизився з 26,26 грн до 25,95 грн, або на 1,2%. Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках знизилися за тиждень з 26,00/26,31 до 25,83/26,14. Таким чином, і покупка, і продаж знизилися на 0,6% Водночас спред між середнім продажем і середньої покупкою зберігся на рівні 1,2%.

Падіння курсу долара сприяло його зниження до інших світових основних валют. Тоді як, обвал на російському валютному і фондовому ринках на гривні жодним чином не позначився. Наслідки для української економіки могли б виникнути в разі широкої взаємної торгівлі з Росією, і якби в цій торгівлі активно використовувалися національні валюти, гривня і рубль.

Читайте також: Україна має за два роки знайти $18 мільярдів для погашення боргів – СБ

В цьому випадку падіння рубля до гривні призвело б до подорожчання українських товарів у Росії і зниження їх цінової конкурентоспроможності, і можна було б очікувати зниження експорту в Росію з одночасним зростанням імпорту з неї.

Однак у нинішніх реаліях взаємна торгівля України з Росією стискається, діє взаємне торговельне ембарго, а залишки зовнішньоторговельних потоків обслуговуються переважно в світових валютах, як з метою розрахунків, так і для встановлення ціни. У такій ситуації коливання курсу рубля не повинні позначитися на українській економіці та торговельному балансі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-