Україна має за два роки знайти $18 мільярдів для погашення боргів – СБ

Україна має за два роки знайти $18 мільярдів для погашення боргів – СБ

Укрінформ
Україні для погашення дефіциту бюджету і виконання боргових зобов'язань потрібно в найближчі два роки залучити $18 млрд.

Про це заявив у вівторок на прес-конференції провідний економіст Світового банку, керівник програм СБ в Білорусі, Молдові та Україні Фарук Кхан, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Потреби у фінансуванні дефіциту бюджету та погашенні боргу (в тому числі внутрішнього) у перерахунку на долари оцінюються у $18 мільярдів у 2018 та 2019 роках (7,3% ВВП на рік), з яких близько $8 млрд можуть бути профінансовані із зовнішніх джерел, а решта – на внутрішньому ринку", - сказав Кхан.

Він підкреслив, що для того, аби отримати необхідне зовнішнє фінансування від єврооблігацій та міжнародних організацій, дуже важливо завершити ключові реформи, що очікують на розгляд, для четвертого огляду програми МВФ до літа 2018 року.

Читайте також: Сплата $15 мільярдів МВФ не загрожує Україні дефолтом - Нацбанк

Кхан також зауважив, що досягнення цільових показників дефіциту бюджету на 2018 та 2019 роки може бути ускладнене через оптимістичні прогнози надходжень, тоді як видатки можуть виявитися вищими. Виконання плану доходів бюджету, за його словами, вимагатиме додаткових зусиль щодо детінізації економіки, в той час як нещодавні реформи у сфері освіти, охорони здоров'я, державного управління та пенсійного забезпечення призводять до тиску на видаткову частину у розрізі оплати праці та соціальних програм.

У цьому контексті досягнення цільових показників дефіциту бюджету, за даними Світового банку, потребує покращення адресності субсидії на житлово-комунальні послуги, визначення доступних варіантів перегляду пенсій у державному секторі та супроводження підвищення заробітної плати відповідними заходами щодо оптимізації мереж шкіл та лікарень та кадрового складу державних службовців.

Як повідомляв Укрінформ, Світовий банк прогнозує, що у 2018 році інфляція в Україні може досягти 10%, оскільки залишаються досить значними інфляційні ризики.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-