Нафтогаз vs Газпром: Єврокомісія допоможе Києву з виконанням рішення арбітражу

Нафтогаз vs Газпром: Єврокомісія допоможе Києву з виконанням рішення арбітражу

Укрінформ
Єврокомісія допомагатиме Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу, а також при проведенні переговорів з "Газпромом" після завершення дії контракту на транзит газу.

Про це на прес-конференції у Києві заявив генеральний директор директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі, повідомляє 112.ua.

"Ми будемо допомагати Україні у виконанні рішень Стокгольмського арбітражу. Також будемо допомагати Україні при проведенні переговорів щодо транзиту після завершення контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом", – сказав Рісторі.

Він також зазначив, що Єврокомісія "проситиме обидві сторони дотримуватися рішення Стокгольмського арбітражу та виконувати його. У тому числі, в частині виконання наявного договору та постачання газу, який був законтрактований".

Як відомо, "Газпром" повернув "Нафтогазу України" передплату, внесену за поставки російського газу, які, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу мали відновитися в рамках діючого контракту з 1 березня.

У "Нафтогазі" тоді назвали відмову "Газпрому" від поставок газу порушенням і невиконанням рішення арбітражу.

"Ми будемо підтримувати зусилля України щодо проведення переговорів (з "Газпромом". - Ред.), зокрема, можливо, в тристоронньому форматі, після закінчення дії транзитного контракту в 2020 році. Ми будемо використовувати всі доступні дипломатичні канали для того, щоб допомагати Україні", - запевнив Рісторі.

Він зазначив, що безумовно транзит дуже важливий для України як джерело надходження доходів, а для Євросоюзу має велике значення для диверсифікації шляхів надходження газу в Європу.

Читайте також: Газпром пішов по шведських судах: просить скасувати "транзитне" рішення арбітражу

5 березня глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що компанія офіційно направила повідомлення "Нафтогазу України" про початок процедури розірвання контрактів на постачання і транзит газу через Стокгольмський арбітраж.

Як повідомлялося, "Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не в свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі $4,63 млрд за недопоставку "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити $2,56 млрд на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - $526 тис. на день, починаючи з 1 березня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-