Йорданія зацікавлена у нарощуванні поставок української пшениці та олії - Мінагро

Йорданія зацікавлена у нарощуванні поставок української пшениці та олії - Мінагро

Укрінформ
Географічна близькість України та Йорданії, зручність сполучення, взаємодоповнюючий характер економік створюють передумови для взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва.

Про це йшлося під час зустрічі першого заступника міністра аграрної політики та продовольства Максима Мартинюка з делегацією міжпарламентської групи дружби з Україною Палати представників Національних зборів Йорданського Хашимітського Королівства, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Йорданія залишається одним зі значних споживачів традиційних товарів українського сільськогосподарського експорту – зернових культур, жирів та олії. Окрім того, королівство може розглядатися як своєрідні «ворота» для просування української продукції на ринки інших арабських країн», - зазначив Мартинюк.

За словами йорданської сторони, для України цікавим може бути імпорт оливкової олії, фініків та мінеральних добрив.

З дня встановлення дипломатичних відносин між Україною та Йорданією найвищий рівень двостороннього зовнішньоторговельного обороту товарів та послуг станвоив понад 1 млрд дол. США у 2008 році. Починаючи з 2012 року і до 2015 року торговельно-економічні відносини характеризуються скороченням обсягів торгівлі товарами і послугами у зв’язку зі складними фінансово-економічними ситуаціями в країнах. Водночас, у 2016 та 2017 роках завдяки активним заходам керівництва Йорданії та України відбулося зростання зовнішньоторговельного обороту товарів та послуг між країнами.

За даними Державної служби статистики України, у 2017 році обсяг зовнішньоторговельного обороту товарів і послуг між Україною і Йорданією становив 174,07 млн дол. США, що на 7,39 млн дол. США або на 4,4% більше, ніж у 2016 році (166,68 млн дол. США). Загальне сальдо зовнішньої торгівлі з Йорданією є позитивне і становить 153,29 млн дол. США.

Читайте також: Перевалка імпортних вантажів у морпортах України зросла на 30%

У 2017 році Україна експортувала до Йорданії товарів та послуг на суму 153,83 млн дол. США. Зокрема, аграрних товарів: зернові культури – 39,8 млн дол. США, жири і олії тваринного або рослинного походження – 22,9 млн дол. США, живі тварини – 6,5 млн дол. США, м'ясо і їстівні субпродукти – 5,4 млн дол. США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-