"Газпром" підготував $4,7 млрд під штраф за контрактом з "Нафтогазом" - ЗМІ

Укрінформ
"Газпром", всупереч опублікованим повідомленням щодо суми рішень по двох арбітражах з українським "Нафтогазом" у розмірі $2,56 млрд, створив у звітності резерв на повну суму штрафу з транзитним контрактом з українською стороною.

Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на звітність компанії в понеділок, 2 квітня.

Так, у балансі за статтею "штрафи, пені, неустойки за порушення умов договорів" визнано витрату у 272,943 млрд рублів, або $4,74 млрд (за курсом на кінець року), величина якої майже повністю відповідає рішенням арбітрів.

"Таким чином, рішення Стокгольмського арбітражу найсильнішим чином вплинуло на звітність Газпрому за 2017 рік за російськими стандартами, призводячи до скорочення чистого прибутку до символічних 100 млрд рублів. У 2016 році прибуток головної компанії була 411 млрд рублів. Рекордного показника вона досягала у 2011 році – 880 млрд рублів", – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Транзит російського газу через Україну зменшився на 13%

Наприкінці березня заступник голови правління "Газпрому" Андрій Круглов повідомив, що "Газпром" відобразить у звітності за 2017 рік резерв на виплати $2,6 млрд на адресу "Нафтогазу України" за рішенням Стокгольмського арбітражу.

"У звітності ці цифри будуть відображені. Але це не означає, що не покажемо прибуток, покажемо менший прибуток", - сказав він.

Читайте також: Німеччина схвалила будівництво Nord Stream 2 в обхід України

Нагадаємо: 28 лютого Стокгольмський арбітражний суд задовольнив вимоги НАК "Нафтогаз України" щодо компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги транзиту і зобов'язав російського монополіста виплатити 4,63 млрд дол.

За даними "Нафтогазу", це рішення означає, що "Газпром" повинен сплатити Україні близько 2,56 млрд дол., з урахуванням остаточного розрахунку за газ, поставлений у 2014 і 2015 роках. У "Газпромі" відмовилися виконувати ці рішення суду.

Читайте також:" Газпром пішов шведськими судами: просить скасувати "транзитне" рішення арбітражу

При цьому "Газпром" ініціював розірвання контрактів з "Нафтогазом" на постачання газу в Україну та транзит газу через її територію до Європи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-