Омелян обіцяє випуск локомотивів General Electric на Крюківському заводі

Омелян обіцяє випуск локомотивів General Electric на Крюківському заводі

Укрінформ
Американська корпорація General Electric (GE), швидше за все, вироблятиме локомотиви для потреб ПАТ "Укрзалізниця" на Крюківському вагонобудівному заводі у місті Кременчук Полтавської області.

Про це міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів в ефірі телеканалу Еспресо.TV.

"Швидше за все, що це буде Крюківський завод", - наголосив він.

За словами міністра, Україна лише виграє від такого рішення: "Ми отримаємо українське виробництво й ми отримаємо нові робочі місця й нові сучасні технології".

Натомість для запуску виключно українського виробництва локомотивів, додав Омелян, потрібно "5 років та мільярдні інвестиції".

Читайте також: Один тепловоз General Electric обійдеться Україні в $3,5 млн - Укрзалізниця

Нерентабельною є й модернізація працюючих зараз тепловозів, зауважив очільник Мініфраструктури. "Укрзалізниця" дійшла вже до такого стану, що самостійно ремонтувати вони вже не здатні... Ці тепловози потім просто горять. Коли ми говоримо, що ми закуповуємо запчастини за кордоном, а потім монтуємо їх в Україні, то, вибачте, що нам тоді краще мати: виробництво сучасне в Україні чи закуповувати комплектуючі за кордоном і просто скручувати їх тут вдома?" - додав Омелян.

Як повідомляв Укрінформ, у лютому Укрзалізниця підписала рамкову угоду з американською компанією General Еlectric Transportation на суму в 1 млрд дол. Угода передбачає модернізацію локомотивного парку та будівництво нових локомотивів. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі - 10%, пізніше - 40%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-