Справа на $30 мільйонів: Поручителя за кредитом суд

Справа на $30 мільйонів: Поручителя за кредитом суд "попросив" залишитись

Укрінформ
Верховний суд України підтвердив дію договору поруки за кредитом виданим ПАТ «Банк Форум» на суму понад 30 млн доларів.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«ТОВ «Завод «Галичина», яке виступило поручителем за виданим банком «Форум» кредитом ТОВ «Золотий Екватор» на суму більше 30 млн дол, намагалося у судовому порядку визнати договір поруки припиненим. Суди першої та апеляційної інстанцій сприйняли необгрунтовану позицію поручителя з цього питання, але Верховний суд, скасувавши рішення судів попередніх інстанцій, підтвердив дію договору поруки. На балансі компанії-поручителя знаходиться значна частина автозаправних станцій, які виступають забезпеченням виконання кредитних зобов'язань ТОВ «Золотий Екватор» перед цим неплатоспроможним банком», - йдеться у повідомленні.

ТОВ «Завод «Галичина» звернувся з судовим позовом до ПАТ «Банк Форум» про визнання договору поруки припиненим. Він був укладений з метою забезпечення виконання зобов'язань ТОВ «Золотий Екватор» за кредитним договором, підписаним 29 березня 2013 року між ним та ПАТ «Банк Форум». Рішеннями судів першої та апеляційної інстанції позовні вимоги ТОВ «Завод «Галичина» були задоволені, а договір поруки припинений. Проте 6 березня 2018 року Верховний суд виніс постанову у цій справі, якою змінив рішення судів попередніх інстанцій. Верховний суд визнав договір поруки діючим за винятком одного чергового платежу, строк виконання якого настав 31 березня 2014 року (зазначений платіж був боржником виконаний добровільно в липні 2014 року).

Читайте також: Фонд гарантування продовжив термін ліквідації 3 банків

У ФГВФО зауважують, що в провадженні господарського суду Волинської області перебуває справа за позовом ПАТ «Банк Форум» до ТОВ «Завод «Галичина» про стягнення 33,16 млн дол. США заборгованості з поручителя за кредитним договором від 29 березня 2013 року, боржником за яким є ТОВ «Золотий Екватор». Розгляд зазначеної справи був зупинений до винесення судового рішення про припинення договору поруки. Вказана постанова Верховного Суду дає всі підстави для отримання позитивного судового рішення про стягнення з поручителя 33,16 млн дол., які будуть скеровані для збільшення рівня задоволення вимог кредиторів банку «Форум».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-