Нацкомісія заборонила торгівлю цінними паперами 12 емітентів

Нацкомісія заборонила торгівлю цінними паперами 12 емітентів

Укрінформ
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на черговому засіданні прийняла рішення заборонити з 16 березня 2018 року торгівлю цінними паперами 12 емітентів.

Про це Укрінформ повідомили в прес-службі НКЦПФР.

«Рішення регулятора забороняє 12 торговцям цінними паперами вчинення правочинів, пов’язаних з переходом прав на цінні папери і прав за цінними паперами. Зокрема, ПрАТ «ФК «Кредит Сервіс», ПрАТ «Новьюенерго», ПрАТ «Ферма племінної справи», ПРАТ «СК «Промінь», ПрАТ «Укрбуденерготехнологія», ПрАТ «Турбо Інвестментс», ПАТ «Екомобіль», ПрАТ «Укргазотрейд», ПАТ «ЗНВКІФ «Інновація», ПрАТ «Міські інвестиції», ПрАТ «ХІММЕТ», ПрАТ «КБ «Транспортер», - зазначили в НКЦПФР.

Заборона торгівлі діятиме до усунення виявлених порушень та недоліків у діяльності емітентів.

Як пояснили в НКЦПФР, протягом 2017 року і січня 2018-ого на позабіржовому ринку відбувалась активна торгівля цінними паперами зазначених емітентів. За минулий рік загальний обсяг торгів з ними склав понад 15 млрд грн, в січні поточного року - 2,9 млрд грн. У той же час, на підставі наявних в Комісії даних, було встановлено, що коливання ціни по зазначеним цінним паперам складало сотні, а в деяких випадках, тисячі процентів.

Станом на 30 листопада 2017 року, зазначені вище цінні папери перебували в активах 96 ІСІ, при цьому загальна оцінна вартість таких цінних паперів становила 1,855 мільярдів гривень. Зокрема, 30 ІСІ мали в активах 10 і більше відсотків зазначених цінних паперів.

Читайте також: Порошенко призначив члена Нацкомісії з цінних паперів і фондового ринку

У всіх вищезазначених емітентів були виявлені суттєві порушення вимог законодавства щодо подання, складення або ж оприлюднення фінансової звітності. Відсутність достовірної інформації про діяльність емітентів несе ризик для інвесторів щодо визначення об’єктивної ціни при операціях із цінними паперами.

Раніше НКЦПФР на виконання постанови слідчого вже були застосовані запобіжні заходи  у вигляді зупинення внесення змін до системи депозитарного обігу, по 5 з 12 вищезазначених емітентів, а саме: ПРАТ «СК «Промінь», ПАТ «Екомобіль», ПрАТ «КБ «Транспортер», ПрАТ «Турбо Інвестментс», ПрАТ «Укрбуденерготехнологія».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-