Смолій назвав свої пріоритети на посаді глави НБУ

Смолій назвав свої пріоритети на посаді глави НБУ

Укрінформ
Яків Смолій запевнив, що й надалі продовжуватиме розбудову сучасної, стійкої та прозорої банківської системи, яка зможе ефективно сприяти сталому економічному розвитку.

Про це він сказав під час виступу у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Мій безперечний пріоритет - це продовжити розбудову сучасної, стійкої та прозорої банківської системи, яка зможе ефективно сприяти сталому економічному розвитку. Для реалізації цієї амбітної цілі маю чітке бачення та план. Цей план містить, як стратегічні проекти на довгострокову перспективу, так і конкретні кроки, що будуть реалізовані найближчим часом", - сказав Смолій.

Він зазначив, що перш за все потрібно якнайшвидше відновити кредитування реального сектору економіки, адже вже зараз банківська система має достатньо коштів аби запустити повномасштабне кредитування.

"Загалом понад 80 млрд гривень можуть бути спрямовані на відродження економіки України. Водночас ми маємо кілька проблемних питань - це критичний обсяг непрацюючих кредитів у портфелях банків, і слабкий захист прав кредиторів. Їх вирішення можливе лише шляхом зміни законодавства", - наголосив Смолій.

Він також зауважив, що головним для НБУ лишається збереження цінової фінансової стабільності, сприяння економічному зростанню та інтеграція української фінансової системи до європейської.

Читайте також: Смолія призначили головою НБУ

"За останні три роки Національному банку вдалось стабілізувати макроекономічну ситуацію, оздоровити банківський сектор та впровадити такі важливі інновації, як інфляційне таргетування та плаваючий валютний курс. Команда Національного банку продовжить розбудову сучасного та відкритого головного банку країни, який має довіру суспільства", - сказав Смолій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-