Газова криза: Коболєв пропонує Європарламенту оцінити дії Газпрому

Газова криза: Коболєв пропонує Європарламенту оцінити дії Газпрому

1090
Укрінформ
Україна запропонувала Європарламенту вивчити та дати свою оцінку обставинам штучної газової кризи, яку Газпром спробував створити на початку березня.

Як розповів в інтерв’ю Укрінформу глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, з такою ініціативою він виступив перед європарламентаріями у Страсбурзі.

"Говорили про штучну газову кризу, яку Газпром спробував створити на початку березня цього року. Тобто це сталося приблизно 12 днів тому. Ми запропонували Європейському парламенту дати свою оцінку тому, що сталося. Буде для цього створена група чи комісія – це вже нюанси роботи Європарламенту", - сказав Коболєв.

За його словами, головна проблема газових криз 2006 та 2009 років полягає в тому, що в Європі, яку зачепили обидві кризи, не спромоглася дати оцінки тому, що реально сталося.

"І це дуже велика проблема відносин між нами та Газпромом, Європою та Газпромом, тому що росіяни поводяться та діють проти правил ринку, порушують контракти, порушують закони, порушують рішення судів, і ніхто не називає black-black, white-white. Ніхто їм з Європи не каже: "Дивіться, шановні, ви не виконали умови контракту. You failed (ви провалили справу – ред.)", - сказав Коболєв.

На його переконання, вивчення минулого досвіду також важливе для ухвалення рішення щодо реалізації Північного потоку-2.

"Важливо почати це говорити, тому що без цього дуже важко давати оцінки їхнім (росіян – ред.) діям взагалі та, наприклад, дуже важкого говорити, чи потрібен Європі Північний потік-2. Це комерційний проект чи не комерційний проект? Якщо це не комерційний проект, то які ризики він несе? Тому знання історії та правильні оцінки історичних подій дуже важливі саме з цієї точки зору", - наголосив Коболєв.

Читайте також: Україна вимагає від Газпрому виконати рішення арбітражу - Гройсман

Як відомо, Нафтогаз виграв історичний позов до російського Газпрому. Стокгольмський арбітраж ухвалив виплатити Нафтогазу 2,56 млрд дол. за підсумками двох арбітражних проваджень. Зокрема, Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу щодо компенсації за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Водночас арбітражний суд відхилив вимоги Газпрому щодо штрафів за нібито незаконно відібрані Нафтогазом обсяги транзитного газу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-