Газовий конфлікт: Європарламент підтримав позицію Києва

Газовий конфлікт: Європарламент підтримав позицію Києва

Заява
Укрінформ
Росія використовує постачання газу як інструмент політичного тиску на Україну.

На цьому наголошується у поширеній у вівторок спільній заяві голови комітету у міжнародних справах Європарламенту Девіда Макаллістера і голови делегації ЄП до комітету парламентської асоціації Україна-ЄС Даріуша Розаті, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

"Ми глибоко занепокоєні рішенням "Газпрому" від 1 березня 2018 року припинити постачання передплаченого газу до Україні, а також подальшим наміром "Газпрому" розірвати контракт з "Нафтогазом". Це є черговим підтвердженням використання постачання газу як політичного інструменту тиску з боку РФ, що може мати негативний вплив на енергетичну безпеку ЄС", - наголосили у Європарламенті.

Автори заяви привітали готовність Єврокомісії виступити посередником у цій ситуації та закликали всі сторони якнайскоріше домовитися про початок тристоронніх консультацій у форматі ЄС-Україна-Росія з метою врегулювання напруженої ситуації.

"Ці останні події підтвердили ще більшу важливість удосконалення енергетичної безпеки ЄС та негайного скорочення залежності від нафти і газу, які постачаються авторитарними режимами, та позбавлення такої залежності у середньостроковій перспективі", - наголосили у законодавчому органі ЄС.

Читайте також: Нафтогаз: попри апеляцію Газпром все одно має сплатити $2,56 мільярда + відсотки

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу України" 4,63 млрд дол. за недопостачання погоджених обсягів газу для транзиту. Проте з урахуванням раніше присудженої на користь "Газпрому" суми за контрактом на постачання арбітри зробили залік зустрічних вимог, за підсумками якого "Газпром" зобов'язаний заплатити "Нафтогазу" 2,56 млрд дол.

Газпром після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на постачання і транзит газу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-